Ogromne emocje w piątym finale! Kapitan zatrzymał ostrowian!

2021-05-04 22:26

Aż dwie dogrywki były potrzebne w 5. meczu finałowym Energa Basket Ligi. Enea Zastal BC Zielona Góra zwyciężył z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. 105:101 i doprowadził do stanu 2:3 dla ostrowian.

Zastal przystępował do tego pojedynku z nożem na gardle, bowiem w przypadku zwycięstwa ostrowian to oni zdobyliby mistrzostwo Polski. Z tego powodu pierwsza połowa była niezwykle intensywna, gdyż oba zespoły mocno postawiły na atak, co chwilę wymieniając się prowadzeniem. Podobnie było zresztą po przerwie, a drużyny utrzymywały wówczas tylko nieznacznie mniejsze tempo.

W decydującym momencie podstawowego czasu gry rozpędzać zaczynała się Stal. Zastal w niecałe 2 minuty odrobił jednak 6 punktów straty, a pogoń tę zwieńczył wyrównującym rzutem Geoffrey Groselle.

Przy stanie 89:89 rozpoczęła się zatem pierwsza dogrywka, która jednak również nie wyłoniła zwycięzcy. Tym razem jednak to gospodarze turnieju musieli gonić zielonogórzan. Oba zespoły zdobyły w tej części gry zaledwie po 5 punktów, więc po chwili przerwy przystąpiły do drugiej dogrywki. W niej z początku nieznacznie przeważali ostrowianie, ale fantastyczne rzuty Łukasza Koszarka odwróciły sytuację. Stal nie była już w stanie odrobić strat, a zwycięstwo przypieczętował dwoma celnymi rzutami wolnymi Geoffrey Groselle. Tym samym Zastal wrócił do gry w finale PLK!

Aktualnie stan rywalizacji finałowej to 3:2 na korzyść zespołu z Wielkopolski. Mecz nr 6 już w czwartek o 19:30.

Energa Basket Liga, finał, mecz V: Enea Zastal BC Zielona Góra – Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (26:28, 26:21, 23:20, 14:20, 16:12)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 19, Williams 5, Freimanis 21, Groselle 15, Koszarek 25 – Traczyk, Brembly, Sulima, Klocek, Bowlin 6, Put 4, Berzins 10.
Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Kell 23, Mokros 2, Sobin 2, Garbacz 27, Smith 9 – Florence 12, Wojciechowski, Pławucki, Andersson 6, Ryżek, Kucharek, Ogden 9.