Złoto nie dla Zastalu! Ostrowianie dopięli swego

2021-05-06 21:40

Mistrzostwo Polski sezonu 2020/2021 przypadło Arged BM Slam Stali Ostrów Wlkp. Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał mecz nr 6 85:82 i całą serię 2:4.

Zastal rozpoczął mecz nr 6 od kompletnie przespanej pierwszej kwarty. Ostrowianie robili wówczas niemalże co chcieli, zwłaszcza Jakub Garbacz znów popisywał się rzutami zza linii 6,75 m. Wynik tej odsłony mówi sam za siebie 34:13 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie udało się odrobić nieco punktów, ale niewiele to pomogło, bowiem wciąż kilkanaście „oczek” zapasu mieli miejscowi. Dopiero w ostatniej partii zielonogórzanie wyraźniej ruszyli do niwelowania strat, lecz było już za późno. Stal utrzymała prowadzenie i na nic zdały się heroiczne akcje zmęczonych koszykarzy Zastalu. Zespół z Ostrowa triumfował 92:85 i został mistrzem Polski, zwyciężywszy serię 4:2.

Energa Basket Liga, finał, mecz VI: Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Enea Zastal BC Zielona Góra 92:85 (34:13, 17:23, 21:17, 20:32)
Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Andersson 6, Kell 11, Sobin 13, Garbacz 22, Smith 8 – Florence 13, Wojciechowski, Pławucki, Ryżek, Mokros 3, Kucharek, Ogden 16.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 3, Brembly 7, Freimanis 14, Groselle 22, Koszarek 10 – Porada, Traczyk, Sulima, Williams 0, Bowlin 5, Put 9, Berzins 15.