Koniec sezonu dla Zastalu. UNIKS lepszy w ćwierćfinale VTB

2021-05-14 21:48

Ćwierćfinał Zjednoczonej Ligi VTB padł łupem UNIKS-u Kazań. W drugim meczu ekipa z Tatarstanu wygrała w Zielonej Górze 90:79 i pokonała Enea Zastal BC Zielona Góra 2:0 w serii.

Drużyny przyleciały do Zielonej Góry po środowym pojedynku w Kazaniu, gdzie UNIKS pewnie zwyciężył 87:60. Dziś jednak pierwsza połowa była niezwykle wyrównana – nie było w niej ani śladu tej dominacji Rosjan z poprzedniego meczu. Sam początek Zastal lekko przespał, ale już po chwili przebudził się i na ponad 10 minut objął prowadzenie. Spora w tym zasługa m.in. 3-punktowych rzutów Richarda czy Brembly’ego.

Goście przejęli inicjatywę pod koniec drugiej kwarty i choć na półmetku spotkania prowadzili tylko 2 punktami, to był to przyczynek do znacznie wyższej przewagi po przerwie. Zespół z Tatarstanu odjechał wtedy bezradnym zielonogórzanom, wykorzystując ich słaby początek połowy. Mizerna skuteczność oraz niemoc w defensywie uniemożliwiały Zastalowi bardziej zdecydowaną pogoń za rywalem.

W wyniku tego mecz zakończył się zwycięstwem UNIKS-u 90:79, który tym samym awansował do półfinału Zjednoczonej Ligi VTB. Zielonogórzanie natomiast zakończyli sezon na ćwierćfinale rosyjskich rozgrywek.

VTB United League, ćwierćfinał, II mecz: Enea Zastal BC Zielona Góra – UNIKS Kazań 79:90 (25:24, 12:15, 19:27, 23:24)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Richard 20, Brembly 12, Freimanis 10, Groselle 4, Koszarek 8 – A. Smith 5, Traczyk, Sulima, Klocek, Bowlin 15, Put, Berzins 5.
UNIKS Kazań: Żbanow 4, Wolters 12, White 15, Klimienko 8, Holland 17 – Brown III 6, Antipow 0, Canaan, Siergiejew 3, Uzinski 7, J. Smith 18, Razumow 0.