Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘUniwersytet Zielonogórski na podium AMP!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA RĘCZNA]
2018-06-04 12:08

Srebrny medal w kategorii uniwersytetów i brąz w klasyfikacji generalnej – to dorobek reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakończonych wczoraj Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej mężczyzn.

Zielonogórscy szczypiorniści świetnie rozpoczęli turniej finałowy AMP, z kompletem zwycięstw wygrywając grupę C.. W ćwierćfinale z kolei wysoko rozgromili Szkołę Główną Handlową w Warszawie 34:21, co dało im przepustkę do walki o medale.

Pierwsza (i ostatnia) porażka przyszła dopiero w półfinale, kiedy to szczypiorniści z Grodu Bachusa polegli 25:21 z warszawską Akademią im. Leona Koźmińskiego. To sprawiło, że zielonogórzanie musieli zadowolić się meczem o brązowy medal, który zresztą wygrali. Pokonując 29:20 Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego stanęła na najniższym stopniu podium AMP.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności