Lechia wciąż w dołku. Dotkliwa porażka w Lubinie

2021-05-26 19:50

Lechia Zielona Góra nie dała rady rezerwom Zagłębia Lubin. Ekipa z Winnego Grodu poległa w Lubinie 1:4.

Początek spotkania nie zwiastował tak negatywnego rozstrzygnięcia. Wręcz przeciwnie – już w 9. minucie otwierającą bramkę zdobył Jędrzej Król, który płaskim strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza rywali. Niestety po tym trafieniu nie było już tak dobrze, bowiem zielonogórzanie cofnęli się do defensywy i oddali pole przeciwnikom. Ci dominowali przez większość pierwszej połowy i wyrównujący gol wręcz wisiał w powietrzu. Padł on w 42. minucie, kiedy to nieupilnowany Rafał Adamski dostał podanie z lewej strony i strzelił niemal na pustą bramkę.

Po zmianie stron było już tylko gorzej. O ile w pierwszej połowie Lechia miała kilka niezłych okazji mimo dominacji miejscowych, to w drugiej odsłonie Zagłębie nie pozostawiło jej już żadnych złudzeń. Wtedy gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie dzięki bramkom Rafała Adamskiego i Milana Posmyka. Dobił ich w 72. minucie Dawid Hanc, ustalając wynik meczu na 4:1.

Porażka w Lubinie stanowi już 6. z rzędu ligowy mecz Lechii bez wygranej. W sobotę do Grodu Bachusa przyjedzie wicelider z Bytomia. Początek meczu z Polonią o godzinie 17:00.

III liga, 33. kolejka: Zagłębie II Lubin – KS Lechia Zielona Góra 4:1 (1:1)
0:1 Jędrzej Król 9'
1:1 Rafał Adamski 42'
2:1 Rafał Adamski 51'
3:1 Milan Posmyk 59'
4:1 Dawid Hanc 72'

Zagłębie II Lubin: Furtak – Kłudka, Lepczyński, Posmyk, Hanc, Kizyma, Pieńko, Dudziński, Adamski, Kusztal, Laskowski – Weirauch, Romański, Sobczak, Galas, Zająć, Siga, Czuban.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Małecki, Konieczny, Kaczmarczyk, Budziński, Wieczorek, Babij, Athenstadt, Król, Ekwueme – Sieracki, Łokietek, Maćkowiak, Żurawski, Lisowski, Cygan, Wasiak.