Lechia walczyła, ale Polonia Bytom lepsza na „Dołku”

2021-05-30 11:33

W sobotę Lechia Zielona Góra podejmowała na własnym terenie dwukrotnego mistrza Polski, Polonię Bytom. Niestety ekipa z Winnego Grodu uległa rywalowi aż 1:4.

Mecz ten zielonogórzanie rozpoczęli w składzie, który można nazwać oszczędnościowym – większość filarów drużyny zasiadła na ławce, a w wyjściowej jedenastce obejrzeliśmy sporo zawodników rezerwowych. Taki ruch trenera Sawickiego był podyktowany zbliżającym się finałem Pucharu Polski, przed którym kluczowi piłkarze Lechii dostali nieco odpoczynku.

Końcowy wynik nie oddaje jednak przebiegu tego spotkania. Od początku młodzi zawodnicy dobrze prezentowali się na murawie i kilka razy postraszyli bramkarza Polonii. Mimo to, trzeba zaznaczyć, że przeważała ekipa gości, która w 30. minucie objęła prowadzenie za sprawą gola Patryka Stefańskiego.

Po zmianie stron Lechia miała jeszcze więcej okazji do odpowiedzenia rywalowi, ale po kwadransie znów Łukasza Budzyńskiego pokonał Patryk Stefański, który skutecznie dobił strzał kolegi. Wraz z wchodzeniem na boisko liderów zielonogórskiej drużyny Lechia była jednak coraz bliżej kontaktowego trafienia. Udała się ta sztuka Aronowi Athenstadtowi, który płaskim strzałem z dystansu wlał nadzieję w serca zielonogórskich kibiców.

Od 70. minuty Lechia przegrywała zatem 1:2 i to właśnie był kulminacyjny moment tego spotkania. Podopieczni Andrzeja Sawickiego chcieli pójść za ciosem, ale Polonia błyskawicznie odpowiedziała na straconego gola trafieniem Dominika Budzika. Wtedy jednak jeszcze zielonogórzanie mieli okazje by wrócić do gry – blisko pokonania bramkarza rywali byli chociażby Kornel Wieczorek czy Artur Małecki, ale za każdym razem Krzysztof Kamiński kapitalnie spisywał się między słupkami.

Wszelkie wątpliwości co do rozstrzygnięcia rozwiał w 83. minucie Patryk Stefański, po raz trzeci tego dnia pokonując „Budzego”. Tym samym bytomianie wywieźli z Winnego Grodu 3 „oczka” i zepchnęli Lechię na 9. miejsce w tabeli.

III liga, 34. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – Polonia Bytom 1:4 (0:1)
0:1 Patryk Stefański 30’
0:2 Patryk Stefański 59’
1:2 Aron Athenstadt 70’
1:3 Dominik Budzik 72’
1:4 Patryk Stefański 83’

KS Lechia Zielona Góra: Budzyński – Żukowski (C), Łokietek, Maćkowiak, Żurawski, Budziński, Wieczorek, Athenstadt, Cygan, Król, Kocik – Fabisiak, Ostrowski, Małecki, Konieczny, Kaczmarczyk, Babij, Ekwueme.
Polonia Bytom: Kamiński – Wróbel, Celuch, Płonka, Krzemień (C), Stefański, Belica, Bedronka, Budzik, Konieczny, Radkiewicz – Gniełka, Fulianty, Hałgas, Piontek, Anklewicz, Wuwer, Ochwat.