Lechia z lubuskim Pucharem Polski! W finale potrzebna była dogrywka!

2021-06-04 09:54

Lechia Zielona Góra po raz trzeci w przeciągu ostatnich czterech lat zdobyła Puchar Polski na szczeblu województwa lubuskiego. W czwartkowym finale w Międzyrzeczu pokonała Carinę Gubin 2:1.

Zgodnie z przewidywaniami, nie był to łatwy mecz. Już od samego początku Carina pokazała ogromną determinację i zagrażała bramce Lechii. Pierwszy cios należał jednak do zielonogórzan – w 21. minucie po dośrodkowaniu z kornera kopnięty w głowę został Przemysław Mycan, przez co arbiter błyskawicznie wskazał na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Mariusz Kaczmarczyk.

Po otwierającym trafieniu zielonogórzanie mieli kilka okazji, by dobić Carinę szybkim drugim golem, ale nic z tego nie wyszło. Wtedy do głosu bardziej doszli gubinianie, wyrównując w 37. minucie. Wówczas po akcji prawą stroną i wrzutce Przemysława Haraszkiewicza gola głową zdobył Fabian Tomaszewski.

Remis 1:1 okazał się wynikiem, który utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Choć obydwa zespoły miały naprawdę świetne sytuacje bramkowe, to żaden z nich nie zdołał przełamać remisu. Mimo że przez większość czasu Carina przeważała na murawie, a Lechia musiała się bronić, to właśnie zielonogórzanie mieli co najmniej dwie stuprocentowe sytuacje, którymi mogli oni zamknąć mecz. Tak się jednak nie stało i potrzebna była dogrywka.

Już po 6 minutach dogrywki piłkarze z Gubina umieścili piłkę w siatce, ale wówczas chorągiewka sędziego liniowego powędrowała w górę. Sztab gości głośno nie zgadzał się, że autor nieuznanego gola, Marcin Piec, znajdował się na pozycji spalonej i jeszcze po meczu wyrażał swoje niezadowolenie z takiej decyzji arbitra.

Decydujące trafienie miało miejsce na samym początku drugiej części dogrywki. Akcję rozpoczął środkiem pola Ilan Rappoport, po czym zagrał na prawe skrzydło do Jędrzeja Króla. Ten pociągnął pikę do linii końcowej i wrzucił na głowę czekającego już na 5. metrze Kornela Wieczorka. Młody zielonogórzanin miał sporo miejsca i musiał tylko dostawić głowę do tego świetnego dośrodkowania.

Do samego końca dogrywki Carina, która przecież dobrze prezentowała się w tym meczu, próbowała wydostać się z opresji i przynajmniej wyrównać stan meczu. Tak się jednak nie stało, choć gubinianie wręcz oblegali bramkę Wojciecha Fabisiaka. Udało im się jedynie obić poprzeczkę i w konsekwencji lubuski Puchar Polski oraz czek na 40 000 zł ponownie trafiły do Winnego Grodu!

Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, finał: Carina Gubin – KS Lechia Zielona Góra 1:2 (1:1)
0:1 Mariusz Kaczmarczyk (rzut karny) 22’
1:1 Fabian Tomaszewski 37’
1:2 Kornel Wieczorek (asysta Jędrzej Król) 107’

Carina Gubin: Kubasiewicz – Woźniak, Niewiadomski, Jasiński, Haraszkiewicz, Tomaszewski, Skrzyński, Hałambiec, Cierech, Butowicz, Ganczarek – Piec, Witczak, Lechowicz, Ristok, Pryimak, Kuroki, Sołodiłow.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Babij, Ostrowski, Kocik, Kaczmarczyk, Ekwueme, Małecki, Athenstadt, Król, Konieczny, Mycan – Budzyński, Żukowski, Rappoport, Łokietek, Wieczorek, Garguła, Maćkowiak.