Pokaźna wygrana z Pogonią

2021-06-04 17:46

Nieco w cieniu czwartkowego finału wojewódzkiego Pucharu Polski odbyła się zaległa 22. kolejka JAKO IV Ligi. Lechia II Zielona Góra wysoko pokonała na własnym terenie Pogoń Skwierzyna 6:1.

Lechia mecz z Pogonią rozpoczęła błyskawiczną bramką już w 2. minucie. Wówczas Dawid Sowiński wykorzystał podanie Jana Zioły i otworzył wynik spotkania. Na kolejne trafienia musieliśmy czekać prawie 40 minut, ale było warto – zielonogórzanie w pół godziny zaaplikowali rywalom aż 5 goli. Serię tę rozpoczęli przed przerwą Bartosz Olejniczak oraz Bartosz Żurawski. Po zmianie stron kolejne trafienia dołożyli Maciej Brzeźniak i następne dwa Żurawski. Przyjezdni odpowiedzieli honorową bramką w 69. minucie.

Dzięki temu okazałemu triumfowi drużyna Macieja Góreckiego wyprzedziła w tabeli Piasta Iłowa i wskoczyła na 10. lokatę. Kolejny mecz już w niedzielę – w samo południe w Winnym Grodzie zielonogórzanie podejmą Czarnych Browar Witnica.

JAKO IV Liga, 22. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Pogoń Skwierzyna 6:1 (3:0)
1:0 Dawid Sowiński (asysta Jan Zioła) 2’
2:0 Bartosz Olejniczak (asysta Karol Haraś) 40’
3:0 Bartosz Żurawski 42’
4:0 Maciej Brzeźniak 48’
5:0 Bartosz Żurawski 54’
6:0 Bartosz Żurawski (asysta Łukasz Cygan) 68’
6:1 Michał Kodzis 69’

Lechia II Zielona Góra: Marczak – Bartczak, Olejniczak (C), Haraś, Żurawski, Brzeźniak, Sowiński, Budziński, Zioła, Lisowski, Cygan – Sieracki, Kobusiński, Jasiński, Koseski, Bednarz, Wasiak.
Pogoń Skwierzyna: Banaszak, Dura, Inoue, Kosmala, Sawicki, Herzog, Ludek, Kodzis, Woźniczka, Kamiyashiki, Sroka – Kempiński, Ratusiński.