Rekord wykorzystał błędy Lechii

2021-06-07 11:53

Lechia Zielona Góra bez przełamania w rozgrywkach III ligi. Piłkarze Andrzeja Sawickiego ulegli w niedzielę Rekordowi Bielsko-Biała 1:2.

Spotkanie otworzyła bramka z 18. minuty, w której Lechia sprawiła gospodarzom prezent. Wówczas pressing gospodarzy doprowadził do błędu Wojciecha Fabisiaka na 20. metrze. Z takiej okazji skorzystał Jan Ciućka, z dystansu strzelając na pustą bramkę.

Na odpowiedź zielonogórzan nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie Ilan Rappoport posłał środkiem świetne podanie do wychodzącego na pozycję Bartosza Koniecznego. Napastnik Lechii oddał strzał na dalszy słupek i wyrównał stan meczu. Niestety miejscowi po niecałym kwadransie gry powrócili na prowadzenie. Jan Ciućka dobił wtedy piłkę po niezbyt udanej interwencji Fabisiaka.

Stan 2:1 utrzymał się już do końcowego gwizdka. Lechia po tej porażce spadła na 12. miejsce w tabeli III ligi. Już w środę czeka ją natomiast zaległy domowy pojedynek z Foto-Higieną Gać. Początek o godzinie 18:00 na „Dołku”.

III liga, 36. kolejka: BTS Rekord Bielsko-Biała – KS Lechia Zielona Góra 2:1 (2:1)
1:0 Jan Ciućka 17’
1:1 Bartosz Konieczny (asysta Ilan Rappoport) 22’
2:1 Jan Ciućka 35’

BTS Rekord Bielsko-Biała: Szumera – Madzia, Nowak, Caputa, Sobik, Żołna (C), Mucha, Ciućka, Twarkowski, Kowalczyk, Kareta – Żerdka, S. Wróblewski, Iwanek, N. Wróblewski, Gaudyn, Czaicki, Byrtek.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Żukowski, Łokietek, Maćkowiak, Konieczny, Rappoport, Wieczorek, Babij (C), Król, Kocik, Ekwueme – Sieracki, Ostrowski, Małecki, Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Cygan.