Upragnione zwycięstwo na „Dołku”

2021-06-09 22:12

Lechia Zielona Góra z pierwszą wiosenną wygraną na własnym terenie. W zaległym meczu III ligi zielonogórzanie pokonali Foto-Higienę Błyskawicę Gać 2:1.

Spotkanie z rywalami z dołu tabeli miało dwie różne połowy. Pierwszą świetnie rozpoczęła Lechia – już po 8 minutach gry piłka zatrzepotała w siatce gości, po tym jak Ilan Rappoport skutecznie dobił swój własny strzał. Dla Argentyńczyka nie był to jednak koniec strzelania – pół godziny później Przemysław Mycan posłał mu świetne podanie z krawędzi pola karnego, które „Diego” zamienił na gola z powietrza z pierwszej piłki.

Już w pierwszej połowie ekipa z Gaci kilkukrotnie postraszyła Lechię, ale to po przerwie przyjezdni jeszcze mocniej przycisnęli defensywę zielonogórzan. Wówczas bramka dla broniących się przed spadkiem piłkarzy Foto-Higieny wręcz wisiała w powietrzu, aż w 66. minucie Mateusz Olikiewicz zdobył trafienie kontaktowe. Na tym się jednak skończyło, choć goście mieli kilka okazji by doprowadzić do remisu.

Dzięki dzisiejszej wygranej Lechia awansowała na 10. miejsce w tabeli III ligi. W sobotę czeka ją natomiast ostatni domowy mecz w tym sezonie. O godzinie 17:00 podejmie ona Polonię Nysa.

III liga, 35. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – Foto-Higiena Błyskawica Gać 2:1 (2:0)
1:0 Ilan Rappoport 8’
2:0 Ilan Rappoport 39’
2:1 Mateusz Olikiewicz 66’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski (C), Konieczny, Rappoport, Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Babij, Athenstadt, Król, Ekwueme – Sieracki, Żukowski, Łokietek, Maćkowiak, Wieczorek, Kocik.
Foto-Higiena Błyskawica Gać: Bodys – Telatyński, Wdowiak (C), Tylki, Matusik, Orzechowski, Tarnow, Hawryło, Stachowski, Nahrebecki, Piórecki – Seweryn, Radkiewicz, Ujas, Baj, Bąk, Olikiewicz, Jaroszyński.