Porażka z wiceliderem po dobrym meczu

2021-06-10 16:25

Lechia II Zielona Góra mimo dobrego występu przegrała w środę w Rzepinie. Miejscowa Ilanka pokonała zielonogórzan 2:1.

Spotkanie lepiej zaczęli piłkarze z Grodu Bachusa. Od 25. minuty prowadzili oni po ładnej akcji, którą wykończył Dawid Sowiński. Niestety podopieczni Macieja Góreckiego pozwolili rywalom strzelić klasyczną bramkę „do szatni” i jeszcze przed przerwą stracili prowadzenie. Po zmianie stron szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodarzy – w 60. minucie zwycięskiego gola zdobył testowany zimą przez Lechię Kosei Iwao.

Po tym spotkaniu Lechia II zajmuje 11. miejsce w tabeli JAKO IV Ligi. Ilanka z kolei zbliżyła się na 1 punkt do liderującej Cariny Gubin i wciąż pozostaje w grze o awans do III ligi. Już w najbliższą sobotę zielonogórzanie na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Sulęcin.

JAKO IV Liga, 36. kolejka: Ilanka Rzepin – Lechia II Zielona Góra 2:1 (1:1)
0:1 Dawid Sowiński 25’
1:1 Andrzej Pawłowski 45’
2:1 Kosei Iwao 60’

Ilanka Rzepin: Hoffmann – Sidorowicz, Adamczewski, Pawłowski, Popkowski, Krasucki, Stefanowicz, Iwao, Bonczek, Graczyk, Soma – Lewitzki, Pietruszyński, Klimczak, Jodłowski, Znajkiewicz, Kurkowski, Bogdziewicz.
Lechia II Zielona Góra: Marczak – Kurowski, Dąbrowski, Olejniczak, Haraś, Żurawski, Brzeźniak, Jasiak, Sowiński, Lisowski, Cygan – Bartkowiak, Kobusiński, Wochnik, Jasiński, Bednarz, Dawcewicz, Zientarski.