Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘ[STRZELECTWO] 13 medali strzelców Gwardii w III rundzie Pucharu Polski

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[INNE]
2021-06-11 13:51

Na strzelnicach Śląska Wrocław odbyła się III runda Pucharu Polski w strzelaniach kulowych i pneumatycznych z karabinu i pistoletu. Zawody rozegrano w kategorii senior i junior.

fot. Gwardia Zielona Góra

Na starcie w stolicy Dolnego Śląska nie pojawili się najlepsi zawodnicy z Zielonej Góry, którzy wracali z Mistrzostw Europy. Pod ich nieobecność na strzelnicach rządził Rafał Ratajczak, który również startował w Mistrzostwach Europy, ale zdążył jeszcze dojechać do Wrocławia i zdobyć 4 krążki, w tym dwa złote. Łącznie zielonogórzanie wystrzelali 13 medali. Dla czołówki strzelców zawody były ostatnim sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Polski seniorów, które zostaną rozegrane we Wrocławiu, w dniach 17-20.06.2021.

III runda Pucharu Polski odbyła się w sprzyjających warunkach atmosferycznych i bez ograniczeń pandemicznych mogli w niej wystartować wszyscy polscy zawodnicy. Najlepszym zawodnikiem Gwardii był Rafał Ratajczak, a oprócz niego zwycięstwo w zawodach odniósł jeszcze Jakub Rosa w pistolecie szybkostrzelnym juniorów. Triumf „Gwardziści” zaliczyli również w karabinie pneumatycznym mix, w którym złoto zdobyli Karolina Pawlak i Rafał Ratajczak. Bardzo wysoką formę pokazał weteran Gwardii i prezes Lubuskiego Związku Strzeleckiego Roman Kędra, który w pistolecie dowolnym seniorów zdobył brązowy medal, wyprzedzając minimalnie innego Gwardzistę Macieja Korcza.

W najbliższy weekend we Wrocławiu wystartują juniorzy młodsi w Złotej Krócicy i Muszkiecie, które to zawody są eliminacją do startu w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Najlepsze wyniki Gwardzistów w Pucharze Polski:

Opracował: Jerzy Zarzycki

Postaw nam kawę na buycoffee.to


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności