Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘRemis w ostatnim meczu na „Dołku”

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2021-06-13 11:02

Bez rozstrzygnięcia zakończyło się ostatnie w tym sezonie domowe spotkanie Lechii Zielona Góra. Po zaciętym meczu 1 punkt z Winnego Grodu wywiozła Polonia Nysa.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Mecz miał rozpocząć się o godzinie 17:00, ale kilkanaście minut wcześniej nad stadionem rozpoczęła się ogromna ulewa. Wobec pojawiających się na boisku kałuż, sędziowie podjęli decyzję o przesunięciu pierwszego gwizdka. Ostatecznie po kilku chwilach deszcz lekko odpuścił i możliwe było wyjście na boisko.

Niemal cała pierwsza połowa wciąż stała jednak pod znakiem opadów. W tej deszczowej aurze jako pierwsi do siatki trafili goście, którzy wykorzystali dziurę z lewej strony zielonogórskiej defensywy. Wówczas po dośrodkowaniu ze skrzydła gola zdobył Mateusz Nazar. Lechia wyrównała bramką „do szatni” – Przemysław Mycan głową wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego.

Po zmianie stron znów to Polonia szybciej znalazła drogę do bramki. Wtedy jednak zielonogórzanie zaczęli przeważać na murawie. Mieli oni sporo świetnych okazji, ale brakowało precyzyjnego wykończenia lub reakcji arbitra. Sztab Lechii kilkukrotnie miał zastrzeżenia do pracy sędziego, na co ten zareagował dwoma żółtymi kartkami dla szkoleniowców zielonogórskiego zespołu.

W końcu w 86. minucie akcja Jędrzeja Króla prawym skrzydłem doczekała się wykończenia. Wówczas znów po strzale głową na listę strzelców trafił Przemysław Mycan. Ekipa z Winnego Grodu do samego końca naciskała, próbując zachować 3 punkty, ale remis utrzymał się do końcowego gwizdka.

Przed ostatnią kolejką III ligi Lechia zajmuje 9. lokatę w tabeli. Za tydzień zielonogórzanie udadzą się do Rybnika na mecz z pewnym spadku ROW-em.

III liga, 37. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – KS Polonia Nysa 2:2 (1:1)
0:1 Mateusz Nazar 27’
1:1 Przemysław Mycan 45+1’
1:2 Mateusz Nazar 53’
2:2 Przemysław Mycan 86’

Składy drużyn:
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Łokietek, Konieczny, Rappoport, Mycan, Babij, Cygan, Król, Ekwueme – Sieracki, Maćkowiak, Małecki, Kaczmarczyk, Wieczorek, Athenstadt, Kocik.
KS Polonia Nysa: Marciniak – Fedorowicz, Błaszkiewicz, Leśniak, Redek, Danieluk, Nazar, Perkowski, Witsanko, Wojtaszek, Setla.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności