Okazały triumf nad outsiderem

2021-06-13 18:52

W dobrych nastrojach wracali z Sulęcina piłkarze II drużyny Lechii Zielona Góra. Pokonali oni miejscową Stal aż 8:0.

Lechia jechała do Sulęcina by zrewanżować się na Stali po jesiennej porażce. Wówczas w Winnym Grodzie beniaminek zwyciężył 3:2, co do tej pory stanowi jego jedyny triumf w tym sezonie.

Piłkarze z Zielonej Góry urządzili sobie w sobotę w Sulęcinie prawdziwą strzelaninę. Nie minęło nawet 10 minut, a Lechia prowadziła już 2:0 po dwóch trafieniach Bartosza Żurawskiego. Kolejne gole podopieczni Macieja Góreckiego dokładali po 26. minucie, nie mając litości dla przeciwnika. Bramkarz gospodarzy co rusz musiał wyciągać piłkę z siatki aż na półmetku spotkania wynik brzmiał 7:0 dla zielonogórzan.

Po zmianie stron zawodnicy z Grodu Bachusa nieco zwolnili tempo. Jedyną bramkę drugiej połowy zdobył po indywidualnej akcji w 86. minucie Marcin Jasiński, przypieczętowując tym okazałe zwycięstwo swojego zespołu.

Na trzy kolejki przed końcem IV-ligowych zmagań Lechia II plasuje się na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 45 punktów. Kolejny mecz rozegra ona 22.06 o godzinie 18:30. Wówczas przy Sulechowskiej zielonogórzanie podejmą Piasta Iłowa.

JAKO IV Liga, 23. kolejka: Stal Sulęcin – Lechia II Zielona Góra 0:8 (0:7)
0:1 Bartosz Żurawski (asysta Marcin Lisowski) 5’
0:2 Bartosz Żurawski (asysta Patryk Jasiak) 9’
0:3 Patryk Jasiak (asysta Maciej Brzeźniak) 26’
0:4 Karol Haraś 29’
0:5 Maciej Brzeźniak (asysta Karol Haraś) 36’
0:6 Jan Zioła (asysta Maciej Brzeźniak) 41’
0:7 Bartosz Żurawski (asysta Jan Zioła) 45’
0:8 Marcin Jasiński 86’

Skład Lechii II: Marczak – Dąbrowski, Bartczak, Haraś, Żurawski, Brzeźniak (C), Jasiak, Sowiński, Budziński, Zioła, Lisowski – A. Kobusiński, Kurowski, Jasiński, Koseski, Zientarski.