Podział punktów na zakończenie sezonu

2021-06-19 18:43

Lechia Zielona Góra zakończyła sezon 2020/2021 na stadionie żużlowym w Rybniku. Zremisowała ona z miejscowym ROW-em 2:2, choć przez większość meczu grała lepiej od rywala.

Lechia jechała do Rybnika z już bezpiecznej pozycji – nie groził jej spadek ani tym bardziej awans. Z kolei gospodarze od kilku kolejek byli już pewni degradacji do IV ligi, więc również nie mieli już nic do stracenia.

Spotkanie lepiej zaczęli faworyzowani zielonogórzanie. Wynik otworzył w 14. minucie Martins Ekwueme, który z okolic 30. metra huknął prosto w okienko. Ten widowiskowy gol sprawił, że miejscowym nieco podcięło skrzydła.

Po zmianie stron również kwadrans gry czekaliśmy na trafienie Lechii. W 60. minucie Jędrzej Król przeprowadził idealny rajd prawą flanką, ściął w pole karne i płasko zagrał do ustawionego blisko bramki Przemysława Mycana. Ten z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie zespołu.

Niestety po drugiej bramce gra ekipy z Winnego Grodu zaczęła się sypać. Pojawiało się w niej coraz więcej błędów i to właśnie one pozwoliły miejscowym na comeback. Najpierw w 77. minucie Jan Janik wykorzystał dogranie z autu, po którym piłka przekoziołkowała przez pole karne Lechii. Kapitan ROW-u dostawił tylko głowę i z bliska pokonał Wojciecha Fabisiaka. Rybniczanie wyrównali na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, a dokonał tego nieupilnowany przez defensywę Marek Krotofil.

Punkt w ostatniej kolejce dał Lechii 10. lokatę na koniec sezonu.

III liga, 38. kolejka: ROW 1964 Rybnik – KS Lechia Zielona Góra 2:2 (0:1)
0:1 Martins Ekwueme 14’
0:2 Przemysław Mycan (asysta Jędrzej Król) 60’
1:2 Jan Janik 77’
2:2 Marek Krotofil 86’

ROW 1964 Rybnik: Plewka – Janik (C), Pacholski, Krotofil, Baranskij, Kuzior, Pochcioł, Warmiński, Migus, Folmert, Sobik – Barczyk, Stolz, Cywka, Pytlik, Wiora, Gomola, Boda.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Małecki (C), Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Wieczorek, Athenstadt, Król, Ekwueme – Budzyński, Żukowski, Maćkowiak, Konieczny, Rappoport, Żurawski, Sowiński.