Domowe zwycięstwo nad Piastem

2021-06-23 17:50

We wtorek rozegrana została przedostatnia kolejka lubuskiej JAKO IV Ligi. Lechia II Zielona Góra na własnym obiekcie pokonała Piasta Iłowa 3:1.

Lechia już w pierwszej połowie dała rywalom sygnał, że ma zamiar zachować w Winnym Grodzie komplet punktów. Jako pierwszy bramkarza przyjezdnych pokonał w 34. minucie Dawid Sowiński, a tuż przed przerwą „do szatni” podwyższył Maciej Brzeźniak. Po zmianie stron gole oglądaliśmy dopiero w ostatnich 10 minutach meczu. Najpierw zwycięstwo zielonogórzan przypieczętował Marcin Lisowski, a chwilę później Mateusz Góral zdobył honorowe trafienie dla Piasta. Tym samym Lechia II zwyciężyła to spotkanie 3:1.

Przed ostatnią kolejką JAKO IV Ligi zespół Macieja Góreckiego plasuje się na 10. pozycji z dorobkiem 50 punktów. W sobotę zakończy on sezon wyjazdową potyczką ze Spójnią Ośno Lubuskie.

JAKO IV Liga, 37. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Piast Iłowa 3:1 (2:0)
1:0 Dawid Sowiński 34’
2:0 Maciej Brzeźniak 45’
3:0 Marcin Lisowski 81’
3:1 Mateusz Góral 84’

Lechia II Zielona Góra: Marczak – Lisowski, Sowiński, Zioła, Brzeźniak, Olejniczak, Jasiak, Dąbrowski, Kurowski, Żurawski, Haraś – Sieracki, A. Kobusiński, Zientarski, Jasiński, Koseski, Wójcik, Dawcewicz.
Piast Iłowa: Leńczuk, Pankowski, Grycaj, Góral, Ferenzy, Ekser, Czernyszenko, Brzezicki, Żebrowski, Monik, Leonowicz-Kazadi – Puchalski, Abiola, Dąbrowski, Tymczyszyn, Napieraj, Hałdaś.