Zakończenie sezonu w młodzieżowym składzie

2021-06-26 14:51

Tydzień po pierwszej drużynie sezon 2020/2021 zakończyły rezerwy Lechii Zielona Góra. Spójnia Ośno Lubuskie pokonała u siebie zielonogórską młodzież 6:2.

Piłkarze z Grodu Bachusa udali się do Ośna Lubuskiego w iście młodzieżowym zestawieniu. W składzie Lechii II zobaczyliśmy tylko i wyłącznie juniorów. To sprawiło, że wyraźną przewagę na boisku mieli gospodarze. Co prawda podopieczni Macieja Góreckiego odważnie rozpoczęli mecz, ale bardzo szybko miejscowi przejęli inicjatywę. Już w 19. minucie wyszli oni na prowadzenie za sprawą rzutu karnego. Tuż przed przerwą z kolei dołożyli dwa pierwsze trafienia z gry – obydwa po błędach własnych Lechii.

Po zmianie stron znów szybko na listę strzelców wpisali się ośnianie, podwyższając na 5:0 dwoma identycznymi strzałami z prawego skrzydła. Wtedy jednak po raz pierwszy do głosu doszli zielonogórzanie. W 70. minucie gola z sytuacji sam na sam zdobył Filip Filipczak, który dopiero chwilę wcześniej zameldował się na boisku. Miał on również udział przy drugiej bramce dla Lechii, kiedy w 89. minucie asystował z prawej flanki Kacprowi Grzegorczykowi. W międzyczasie gospodarze dołożyli jeszcze trafienie po rzucie rożnym, więc ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Spójni 6:2.

JAKO IV Liga, 38. kolejka: Spójnia Ośno Lubuskie – Lechia II Zielona Góra 6:2 (3:0)
1:0 Dawid Sadowski (rzut karny) 19’
2:0 Mateusz Torbiczuk 41’
3:0 Jakub Paszkowski 45’
4:0 Paweł Gurgul 53’
5:0 Sebastian Fabiański 57’
5:1 Filip Filipczak 70’
6:1 Eryk Tyszenko 80’
6:2 Kacper Grzegorczyk 89’

Skład Lechii II: Sieracki – Kurowski, Dąbrowski, Wochnik, Jasiński, Mania, Zientarski, Figaś, Sowiński, Koseski, Lisowski (C) – Szubra, Grzegorczyk, Dawcewicz, Wójcik, Filipczak, Osiński.