Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPierwszy sparing Lechii za nami. Remis z rywalem zza miedzy

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2021-07-17 14:26

Lechia Zielona Góra rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021/2022. W pierwszym sparingu zielonogórzanie zremisowali z Wartą Gorzów 2:2.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Lechia w pierwszym meczu kontrolnym testowała aż 5 nowych zawodników. Wyszli oni jednak na boisko dopiero w drugiej połowie, a w pierwszej zobaczyliśmy na murawie stałą jedenastkę zespołu. Na pierwszą bramkę czekaliśmy jednak aż do 45. minuty. Wówczas Martins Ekwueme dostał piłkę na około 20-25. metrze. Uderzył z lewej nogi, po czym piłka od poprzeczki w widowiskowy sposób wpadła do bramki Warty. To trafienie naprawdę mogło się podobać!

W drugiej części gry na boisko wybiegli zawodnicy rezerwowi oraz testowani. Niestety źle oni zaczęli, bowiem już w 50. minucie nieporozumienie pomiędzy bramkarzem a obrońcą doprowadziło do bramki samobójczej. Gorzowianie poszli wówczas za ciosem i kilka chwil później prowadzenie 2:1 dał im Kamil Szulc.

Mimo to, niemal do końca drugiej połowy na boisku przeważali zielonogórzanie, którzy próbowali wrócić na dobre tory. Udało im się wyrównać w ostatniej akcji meczu – gola na wagę towarzyskiego remisu zdobył jeden z zawodników testowanych.

Kolejny mecz kontrolny ekipa Andrzeja Sawickiego rozegra już w najbliższą środę przeciwko Carinie Gubin.

Mecz towarzyski: KS Lechia Zielona Góra – Warta Gorzów 2:2
1:0 Martins Ekwueme 45’
1:1 zawodnik testowany (b. samobójcza) 50’
1:2 Kamil Szulc 59’
2:2 zawodnik testowany 90’

Skład Lechii: Fabisiak – Babij, Ostrowski, Maćkowiak, Kaczmarczyk, Król, Athenstadt, Ekwueme, Małecki, Mycan, Konieczny – Łokietek, Budziński, Żurawski, Żukowski, Zioła, Staśkiewicz oraz 5 zawodników testowanych.


2

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności