Towarzyski remis z beniaminkiem

2021-07-21 20:54

Drugi sparing i drugi remis. Lechia Zielona Góra w środowe popołudnie towarzysko mierzyła się z beniaminkiem III ligi, Cariną Gubin.

Spotkanie z Cariną zostało rozegrane w formacie 3 x 35 minut i miało miejsce wyjątkowo na głównej płycie stadionu przy ul. Sulechowskiej. Obydwa zespoły testowały dzisiaj kilku zawodników i to oni wpisali się na listę strzelców. Rozpoczęli goście – w 53. minucie po akcji lewą stroną testowany gubinianin dostał świetne podanie, które błyskawicznie zamienił na gola.

Lechia po stracie bramki zaczęła coraz mocniej naciskać na rywala. Wysoki pressing dawał rezultaty w postaci błyskawicznych wręcz odbiorów, ale długo brakowało wykończenia – próbowali m.in. Przemysław Mycan, Bartek Konieczny i Bartek Żurawski, ale żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Wyrównać udało się dopiero w ostatniej akcji meczu, w której zawodnik testowany ładnym strzałem z dość ostrego kąta pokonał bramkarza Cariny.

Kolejny mecz kontrolny podopieczni Andrzeja Sawickiego rozegrają już w sobotę o godzinie 11:00. Wówczas na stadionie zielonogórskiego MOSiR-u stawi się Zagłębie II Lubin.

Mecz towarzyski: Lechia Zielona Góra – Carina Gubin 1:1 (0:0)
0:1 zawodnik testowany 53’
1:1 zawodnik testowany 105’