Aż 10 goli w ostatnim sparingu lata

2021-07-31 14:55

Dużą liczbą bramek zakończyli przygotowania do sezonu piłkarze Lechii Zielona Góra. W sobotnim meczu kontrolnym pokonali oni Odrę Bytom Odrzański 7:3.

Lechia sparing z zaprzyjaźnioną Odrą rozpoczęła intensywnie – już w 7. minucie wynik otworzył Przemysław Mycan, a niedługo później strzałem z dystansu podwyższył Aron Athenstadt. Intensywny fragment spotkania zielonogórzanie zanotowali po 30. minucie, kiedy to w kilka minut dołożyli do wyniku kolejne dwa trafienia. Przyjezdni nie pozostawali jednak dłużni i już w kolejnej akcji wykorzystali chwilową nieuwagę gospodarzy, zdobywając swoje pierwsze dziś trafienie.

Wraz ze zmianą stron nadeszły także zmiany kadrowe, które w drugiej połowie sukcesywnie były wdrażane przez trenera Sawickiego. Niestety początek drugiej części gry przyniósł spowolnienie tempa u zielonogórzan, przez co goście zdołali złapać kontakt z Lechią. Tym samym ostatnie 10 minut spotkania rozpoczynały się wynikiem 4:3, ale właśnie w tej końcowej fazie meczu piłkarze z Winnego Grodu dobili rywala trzema błyskawicznymi trafieniami – po jednym zdobyli Jan Zioła, Artur Małecki (z rzutu karnego) oraz zawodnik testowany.

Był to już ostatni mecz kontrolny Lechii przed startem III ligi. Za tydzień zainauguruje ona sezon wyjazdową potyczką ze Stalą Brzeg.

Mecz towarzyski: KS Lechia Zielna Góra – Odra Bytom Odrzański 7:3 (4:1)
1:0 Przemysław Mycan 7’
2:0 Aron Athenstadt 18’
3:0 Przemysław Mycan 32’
4:0 Jakub Budziński 34’
4:1 Patryk Zawojek 35’
4:2 Daniel Wołkowski 49’
4:3 Patryk Zawojek 72’