Dwa remisy w „okręgówce” i trzy porażki w A-klasie

2021-08-29 14:17

Za nami 3. kolejka w zielonogórskiej JAKO Klasie Okręgowej oraz 2. kolejka Keeza Klasy A. Sprawdzamy, jak poradziły sobie zielonogórskie zespoły. Niestety żaden z nich nie zgarnął pełnej puli.

Zacznijmy od ciekawego meczu na Ochli, gdzie Zorza podejmowała spadkowicza z IV ligi, Tęczę Homanit Krosno Odrzańskie. Początek należał do gospodarzy, którzy wykorzystując błędy rywala próbowali otworzyć wynik, jednak za każdym razem brakowało im wykończenia. Z czasem do głosu doszli krośnianie, którzy zaczęli oddawać masę strzałów na bramkę Zorzy. W tej sytuacji pełne ręce roboty miał Damian Perwiński, który nie raz ratował swój zespół od utraty gola. Do końca meczu pozostał on niepokonany, przez co pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

JAKO Klasa Okręgowa, 3. kolejka: Zorza Ochla – Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie 0:0

Podział punktów mieliśmy również w meczu Moczynianki Żagań z Chynowianką. Dla odmiany jednak padło w nim aż 6 goli. Beniaminek „okręgówki”, który od dwóch zwycięstw rozpoczął obecny sezon, stracił tym samym pierwsze punkty w lidze. Dla zielonogórzan natomiast drugi w sezonie punkt zapewnili Dawid Dybizbański (2 gole) i Paweł Kotarski.

JAKO Klasa Okręgowa, 3. kolejka: Moczynianka Żagań – Chynowianka Zielona Góra 3:3
Gole dla Chynowianki: Dawid Dybizbański 2, Paweł Kotarski.

Schodzimy szczebel niżej, czyli do Keeza Klasy A. Tam żaden z zielonogórskich zespołów nie zainkasował punktów. Na własnym terenie przegrała Drzonkowianka Racula, która uległa 1:2 Czarnym Drągowina. Co prawda po stracie pierwszego gola w 25. minucie, ekipa ze wschodu miasta wyrównała w drugiej połowie, ale przyjezdni powrócili na zwycięską ścieżkę na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Keeza Klasa A, 2. kolejka: Drzonkowianka Racula – Czarni Drągowina 1:2 (0:1)
0:1 Jakub Markulak 25’
1:1 Roman Rechun 60’
1:2 Jakub Markulak 88’

Wymianę ciosów przeprowadził z kolei w Kargowej Ikar Zawada. Choć zielonogórzanie w pierwszej połowie trzykrotnie obejmowali prowadzenie i do przerwy wygrywali 3:2, to po zmianie stron strzelali już tylko piłkarze Cargovii, którzy ostatecznie zwyciężyli 5:3.

Keeza Klasa A, 2. kolejka: Cargovia Kargowa – Ikar Zawada 5:3 (2:3)
5:3 Dawid Szarmach 89’

Najgorzej wczoraj poszło Sparcie Łężyca, która w Szlichtyngowej przegrała z Orłem 1:4. Wynik do przerwy – bezbramkowy remis – nie zwiastował takiego rozstrzygnięcia, ale krótko po zmianie stron gospodarze dwukrotnie umieścili piłkę w siatce. Sparta zdołała odpowiedzieć golem Macieja Kremensa, ale miejscowi w końcówce skutecznie dobili ekipę z Zielonej Góry.

Keeza Klasa A, 2. kolejka: Orzeł Szlichtyngowa – Sparta Łężyca 4:1 (0:0)
1:0 Szymon Maciaś 49’
2:0 Szymon Maciaś 56’
2:1 Maciej Kremens 69’
3:1 Paweł Moskalewicz 88’
4:1 Adrian Giertuga 90+4’