Sezon rozpoczęty z przytupem! Zastal z Superpucharem!

2021-09-01 22:16

Sezon koszykarski w Polsce czas start! W pierwszym meczu Enea Zastal BC Zielona Góra i Arged BM Stal Ostrów zmierzyły się o Suzuki Superpuchar Polski. Górą po świetnej czwartej kwarcie byli zawodnicy z Grodu Bachusa.

Mecz o Superpuchar lepiej rozpoczęła ekipa z Ostrowa. Stal w pierwszych minutach zbudowała 5-punktową przewagę nad Zastalem, którego zdobycz zablokowała się na 4 punktach. Na szczęście szybko nadeszło przełamanie, dzięki któremu podopieczni Olivera Vidina błyskawicznie odegrali się na rywalach, przejmując prowadzenie.

Ostrowianie nie byli już w stanie powrócić na prowadzenie, choć przez cały mecz wynik utrzymywał się na styku. Pod koniec trzeciej kwarty zielonogórzanie zbudowali najwyższą dotąd 9-punktową przewagę, ale również i w tym wypadku Stal nie pozwoliła by taki stan trwał zbyt długo.

Ostatnią odsłonę Zastal rozpoczynał z 5 punktami zaliczki. Błyskawicznie jednak zdołał on ją powiększyć, dzięki trzem szybkim 3-punktowym akcjom. Otworzyły one drogę do zdominowania końcówki meczu przez drużynę z Zielonej Góry. W najlepszym momencie miała ona aż 22 punkty przewagi. Ostatecznie zwyciężyła 84:69 i zdobyła Suzuki Superpuchar Polski!

Suzuki Superpuchar Polski: Arged BM Stal Ostrów Wlkp. – Enea Zastal BC Zielona Góra 69:84 (14:17, 18:19, 22:23, 15:25)
Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: Palmer Jr. 15, Young 16, Mokros 0, Mantzaris 6, Wojciechowski 2 – Florence 10, Drechsel 8, Andersson 2, Załucki 0, Wadowski 5, Pluta, Kulig 5.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 18, Brembly 6, Apić 6, Frazier 8, Nenadić 14 – Mazurczak 0, Traczyk 0, Sulima 2, Klocek 0, Szymański 0, Meier 8, Joseph 22.