Zero z tyłu i dominacja na boisku! Lechia zwycięża w Pawłowicach!

2021-09-04 21:08

Kolejny świetny występ mają za sobą piłkarze Lechii Zielona Góra. Dziś pokonali oni w Pawłowicach miejscowy Pniówek 2:0.

Mimo końcowej dominacji Lechii, pierwsza połowa była jednak wyrównana. Obie ekipy oddawały wówczas sporo groźnych strzałów i często obijały bramkę przeciwnika, jak chociażby w 15. minucie, w której Mateusz Surożyński trafił w poprzeczkę.

Po przerwie do ataku mocniej ruszyli gospodarze, ale ten stan nie trwał długo. Przerwał go rajd Przemysława Mycana w 58. minucie, po którym napastnik Lechii został sfaulowany w polu karnym Pniówka. Jakub Babij nie zmarnował „jedenastki” i strzałem na 1:0 odmienił oblicze spotkania. Od tego momentu na murawie zaczęli dominować zielonogórzanie, którzy co rusz oddawali strzały na bramkę miejscowych.

Do końca spotkania obejrzeliśmy jednak kilka kolejnych poprzeczek oraz jedną bramkę. W 73. minucie Jędrzej Król po rajdzie świetnie dośrodkował do Mateusza Surożyńskiego. Ten odegrał piłkę do Przemysława Mycana, który już na pustą bramkę ustalił końcowy wynik na 2:0 dla Lechii!

To drugie zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Sawickiego w tym sezonie. Już w środę czeka ich domowy pojedynek z 12. w tabeli MKS-em Kluczbork. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00, a z okazji Winobrania wstęp na to spotkanie jest wolny!

III liga, 6. kolejka: GKS Pniówek 74 Pawłowice – KS Lechia Zielona Góra 0:2 (0:0)
0:1 Jakub Babij (rzut karny) 59’
0:2 Przemysław Mycan (asysta Mateusz Surożyński) 73’

GKS Pniówek 74 Pawłowice: Zapała – Weis, Glanc, Łaski, Spratek, Ciuberek (C), Płowucha, Mazurkiewicz, Wiciński, Hanzel, Musioł – Gocyk, Herman, Caniboł, Morcinek, Fulianty, Kuś.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski (C), Żukowski, Maćkowiak, Surożyński, Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Babij, Łoboda, Ekwueme – Sieracki, Łokietek, Małecki, Konieczny, Wieczorek, Frankowski, Król.