Lechia II zawalczyła z wiceliderem

2021-09-05 17:29

Lechia II Zielona Góra podejmowała w sobotę wicelidera JAKO IV ligi, Meprozet Stare Kurowo. Zielonogórzanie zażarcie walczyli, ale minimalnie przegrali 1:2.

Spotkanie przy Sulechowskiej rozpoczęło się od wyrównanej gry obydwu drużyn. Z czasem jednak do głosu wyraźniej doszli przyjezdni, którzy cios zadali tuż przed końcem pierwszej odsłony. Bramkę „do szatni” zdobył wówczas Mateusz Gorgiel.

Po zmianie stron zdeterminowani piłkarze Macieja Góreckiego mocniej przeszli do ofensywy, próbując odrobić straconego gola. Cel ten został osiągnięty już w 54. minucie, w której na listę strzelców wpisał się Jan Zioła.

Wynik 1:1 utrzymywał się przez większość drugiej połowy, ale został przełamany przez gości w samej końcówce. W 86. minucie arbiter podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Meprozetu, z którym mocno nie zgadzał się obóz Lechii. Decyzja jednak zapadła i Tomasz Szwiec z 11. metra ustalił końcowy rezultat na 2:1 dla ekipy z północy województwa.

Po 5. kolejce JAKO IV Ligi Lechia II zajmuje 9. miejsce w tabeli. Za tydzień czeka ją trudny wyjazd do lidera, Dębu Sława-Przybyszów.

JAKO IV Liga, 5. kolejka: KS Lechia II Zielona Góra – Meprozet Stare Kurowo 1:2 (0:1)
0:1 Mateusz Gorgiel 44’
1:1 Jan Zioła 54’
1:2 Tomasz Szwiec 86’

KS Lechia II Zielona Góra: Marczak – Lechowicz, Dąbrowski, Haraś, Żurawski, Brzeźniak, Zientarski, Sowiński, Wochnik, Zioła, Lisowski – Słodki, Dawcewicz, Bartczak, Figaś, Mania, Ziętek, Sitko.
Meprozet Stare Kurowo: Siera – Spiliszewski, H. Kurdykowski, P. Kurdykowski, Kowalczyk, Gorgiel, Antczak, Szwiec, Moskalyk, Krok-Adamski, Jarząbek – Podsiadło, Juszkiewicz, Stuchly, Wolf, Biliński.