Apić & Frazier show! Zastal z premierowym zwycięstwem w PLK!

2021-09-05 22:49

W pierwszym meczu nowego sezonu Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał u siebie Śląsk Wrocław 81:71.

Sezon PLK w Winnym Grodzie otworzył rzutem 2-punktowym Dragan Apić, który podczas całego spotkania był wiodącą postacią w drużynie (19 punktów w pierwszej połowie, 25 punktów łącznie, 11/14 z gry).

Po początkowym remisie w pierwszych minutach Zastal wyraźnie odskoczył rywalowi, dzięki serii 10:0, w której mieliśmy m.in. dwie szybkie trójki Davida Brembly’ego. Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty Śląsk zdołał jednak ponownie zbliżyć się do zielonogórzan.

Na początku drugiej odsłony punkty Zyskowskiego i Apicia (w tym efektowny alley opp Apicia z Frazierem!) ponownie pozwoliły Zastalowi zbudować 9-punktową przewagę. Niestety również i tym razem Śląsk błyskawicznie znalazł odpowiedź, która tym razem przerodziła się w prowadzenie drużyny przyjezdnej. Dzięki temu ekipa z Wrocławia po trójce Łukasza Kolendy w ostatniej akcji połowy prowadziła do przerwy 43:40.

Po przerwie Śląsk kontynuował odjeżdżanie gospodarzom, ale na szczęście ci zdołali w porę zatrzymać ekspansję rywala. Dzięki serii 9:2 Zastal zniwelował straty do 1 punktu i chwilę później powrócił na zwycięską ścieżkę. W tym fragmencie gry wrocławianie nie byli w stanie ani na chwilę zatrzymać rozpędzonego zespołu z Grodu Bachusa. Nim zakończyła się trzecia kwarta koszykarze trenera Vidina mieli już 11 punktów zaliczki.

W ostatnich 10 minutach Zastal kontrolował już sytuację, nie dopuszczając do zbytniego stopnienia przewagi. Przyczynił się do tego zwłaszcza Nemanja Nenadić, zdobywając po ciężkich rzutach 8 ważnych punktów. Ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli na inaugurację 81:71.

Głównymi aktorami dzisiejszego widowiska byli w ekipie Zastalu Dragan Apić (25 punktów i 12 zbiórek) oraz Branden Frazier (4 punkty i 14 asyst). 12 punktów dorzucił także Nemanja Nenadić.

Energa Basket Liga, 1. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław 81:71 (21:18, 19:25, 25:11, 16:17)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 8, Brembly 9, Apić 25, Frazier 4, Nenadić 12 – Mazurczak 5, Traczyk, Sulima 8, Klocek, Szymański, Meier 2, Joseph 8.
WKS Śląsk Wrocław: Kolenda 5, Kanter 8, Langevine 24, Bibbs 0, Ramljak 11 – Karolak 6, Justice 6, Dziewa 2, Jovanović 9, Gabiński, Tomczak, Marchewka.