Remis na terenie lidera

2021-09-11 13:36

Lechia II Zielona Góra w sobotni poranek udała się na wyjazdowy pojedynek z liderem JAKO IV Ligi, Dębem Sława-Przybyszów. Zielonogórski zespół zremisował na tym trudnym terenie 2:2.

Mecz w Sławie już na samym początku obfitował w sporą liczbę bramek. Gospodarze błyskawicznie objęli prowadzenie po golu Jakuba Szmyta w 2. minucie. Lechia zdołała wyrównać w 20. minucie – dokonał tego Konrad Sitko, który wykorzystał dobrze rozegrany rzut wolny przez Mateusza Bartczaka.

Niestety piłkarze z Winnego Grodu długo nie utrzymali remisu. Już 2 minuty później na listę strzelców ze strony gospodarzy ponownie wpisał się Jakub Szmyt. Dzięki niemu Dąb do przerwy prowadził 2:1.

Decydujące wyrównanie wyniku nastąpiło tuż po przerwie. Punkt zapewnił wówczas Lechii Mateusz Zientarski, któremu asystował Łukasz Ziętek. Tym samym podopieczni Macieja Góreckiego wywieźli cenny punkt z niezwykle trudnego terenu.

JAKO IV Liga, 6. kolejka: Dąb Sława-Przybyszów – KS Lechia II Zielona Góra 2:2 (2:1)
1:0 Jakub Szmyt 2’
1:1 Konrad Sitko 20’
2:1 Jakub Szmyt 22’
2:2 Mateusz Zientarski 47’

Dąb Sława-Przybyszów: J. Kowalczyk – Siwy, Wieczorek, Krawczyk, Suplicki, Kręc, A. Kowalczyk, Koppenhagen, Szmyt, Kruszyński, Szymański – Kiełczewski, Kowalaszek, Siemczyk, Lawecki, Grycaj, Włodarczak.
KS Lechia II Zielona Góra: Marczak – Bartczak, Haraś, Brzeźniak, Ziętek, Zientarski, Sowiński, Wochnik, Sitko, Zioła, Lisowski – Słodki, Wójcik, Koseski, Dąbrowski, Adamiak, Mania, Figaś.