AZS wygrywa zgodnie z planem

[SIATKÓWKA]
2018-01-13 17:27

Siatkarze zielonogórskiego zespołu nie bez problemów pokonali dziś we własnej hali outsidera rozgrywek II ligi, Juvenię Wakmet Głuchołazy. Początkowo wszystko szło po myśli Akademików, jednak później rywale napsuli gospodarzom trochę krwi.

Spotkanie rozpoczęło się z 10-minutowym opóźnieniem, bowiem jeden z głuchołazian podczas rozgrzewki… zahaczył o siatkę, której nie udało się już ponownie zamocować. Potrzebna więc była jej wymiana, która potrwała dobre kilkanaście minut.

Początek meczu był dość zacięty. Obie ekipy grały punkt za punkt, jednak po stanie 7:7 zielonogórzanie odskoczyli na trzy „oczka”. W drugiej części seta Akademicy sukcesywnie powiększali przewagę i utrzymali ją już do końca pierwszej partii.

Drugą partię gospodarze rozpoczęli znacznie lepiej od rywali i po pierwszych akcjach prowadzili już 4:0. Głuchołazianie próbowali nawiązać walkę, ale mimo usilnych starań, nie byli w stanie dogonić biało-zielonych, którzy na koniec seta uciekli aż na 12 „oczek”.

Trzecia odsłona wyglądała inaczej niż poprzednie. Rozpoczęła się bowiem niespodziewanie od skromnego prowadzenia gości 3:0. Akademicy już po chwili zrównali się z rywalem, lecz wciąż nie ustrzegali się błędów. Przy stanie 7:11 zainterweniował trener Zasowski, prosząc o przerwę dla swojego zespołu. Niewiele to jednak pomogło, gdyż przyjezdni w dalszym ciągu powiększali różnicę punktową. Ostatecznie set ten padł łupem głuchołazian, którzy znacznie zmienili obraz swojej gry.

Kolejny set rozpoczął się podobnie jak pierwszy – wyrównaną grą – z tą różnicą, że Akademicy w dalszym ciągu popełniali dużo błędów. Zawodnicy z Opolszczyzny bezlitośnie to wykorzystali, odskakując na bezpieczną przewagę. Zielonogórzanie kilkukrotnie zmniejszali stratę, aż w końcu dopadli przeciwników przy stanie 18:18. W końcówce naszym siatkarzom udało się wreszcie wrócić do formy z dwóch pierwszych rozdań i zwyciężyć 25:22 i 3:1 w całym spotkaniu.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć obszerną galerię zdjęć z tego meczu.

AZS Uniwersytet Zielonogórski – Juvenia Wakmet Głuchołazy 3:1 (25:17, 25:13, 18:25, 25:22)