Porażka po walce we Wrocławiu

2021-09-11 20:03

Lechia Zielona Góra udała się w sobotę na trudny wyjazd do Wrocławia. Po meczu walki miejscowa Ślęza wygrała 2:0.

Od samego początku spotkanie toczyło się szybkim tempem. W pierwszych minutach Ślęza zdominowała boisko, ale Lechia szybko się ocknęła i nie pozostawała rywalowi dłużna. Niestety nie zdołała wykorzystać nadarzających się okazji. Ślęza przeciwnie – objęła prowadzenie w 40. minucie przez chwilową nieuwagę zielonogórzan. Warto dodać, że gol ten padł po rozegraniu z rzutu wolnego po faulu, którego, zdaje się, nie było.

Po zmianie stron Lechia próbowała odgryźć się gospodarzom, ale ponownie brakowało jej wykończenia. Ślęza również miała swoje sytuacje i jedną z nich ponownie wykorzystała. W 85. minucie Vinicius Matheus na pustą bramkę z dystansu podwyższył na 2:0. Takim też wynikiem zakończyło się to mimo wszystko wyrównane spotkanie.

III liga, 8. kolejka: 1 KS Ślęza Wrocław – KS Lechia Zielona Góra 2:0 (1:0)
1:0 Piotr Stępień 40’
2:0 Vinicius Matheus 85’

1 KS Ślęza Wrocław: Zabielski – Stempin, Pisarczuk (C), Bohdanowicz, Wawrzyniak, Hawryło, Dornellas, Stępień, Niewiadomski, Samiec, Muszyński – Wąsowski, Hampel, Kotyla, Traczyk, Krukowski, Vinicius, Fediuk.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Maćkowiak, Małecki (C), Konieczny, Kaczmarczyk, Babij, Athenstadt, Łoboda, Ekwueme – Sieracki, Żukowski, Surożyński, Żurawski, Wieczorek, Frankowski, Król.