Porażka Zastalu w hicie PLK!

2021-09-12 12:06

Enea Zastal BC Zielona Góra z pierwszą porażką w sezonie 2021/2022. W sobotnim hicie Energa Basket Ligi zielonogórzanie ulegli na wyjeździe Anwilowi Włocławek 82:89.

Początek tego dynamicznego spotkania stał pod znakiem częstych zmian prowadzenia. Na początku drugiej kwarty Zastal zdołał uciec na 8 punktów, ale wtedy nastąpiło przełamanie. Ekipa z Winnego Grodu wyraźnie się wówczas zablokowała, dzięki czemu miejscowi zanotowali serię 13:0. Na szczęście jeszcze przed przerwą zielonogórzanie zdołali naprawić sytuację i schodzili do szatni z 4-punktową zaliczką.

Niestety druga połowa rozpoczęła się od kolejnej serii 9:0 w wykonaniu gospodarzy. Tym razem Zastal nie zdołał na nią solidnie odpowiedzieć, bowiem już niemal przez cały czas do końca spotkania prowadzenie utrzymywał Anwil. W kluczowych momentach Zastalowi niewiele zabrakło, by przełamać wynik, jednak zwycięstwo drużyny z Włocławka stało się faktem.

To pierwsza porażka zielonogórzan w tym sezonie. Już we wtorek czeka ich wyprawa do Radomia, gdzie zmierzą się z HydroTruckiem. Początek meczu o godzinie 17:30.

Energa Basket Liga, 2. kolejka: Anwil Włocławek – Enea Zastal BC Zielona Góra 89:82 (22:26, 19:19, 24:16, 24:21)
Anwil Włocławek: Dykes 16, Łączyński 6, Bigby-Williams 9, Petrasek 13, Bell 8 – Olesinski 0, Mathews 22, Kowalczyk 0, Komenda, Bojanowski 6, Szewczyk 9, Woroniecki 0.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 17, Brembly 3, Apić 15, Frazier 13, Joseph 13 – Mazurczak 0, Traczyk, Sulima 3, Klocek, Szymański, Nenadić 18, Meier 0.