Zastal po dogrywce zwycięża w Radomiu!

2021-09-14 19:59

Sporo emocji zgotowało nam rozgrywane awansem spotkanie 11. kolejki Energa Basket Ligi pomiędzy HydroTruckiem Radom a Enea Zastalem BC Zielona Góra. Zwłaszcza jego końcówka była niezwykle emocjonująca.

Spotkanie to można podzielić na kilka faz. W pierwszej połowie, a zwłaszcza w drugiej kwarcie, lepiej prezentowali się zielonogórzanie, którzy zbudowali nawet 12-punktową przewagę. Niestety jeszcze przed przerwą Zastal dopuścił do serii 11:0 w wykonaniu gospodarzy, przez co na półmetku miał on tylko 2 „oczka” zaliczki.

Trzecia kwarta to całkowita dominacja HydroTrucka. Wtedy radomianie zanotowali serię 20:3 i wyraźnie odskoczyli bezradnym rywalom. Na szczęście w czwartej odsłonie Zastal poważnie wziął się do roboty i, choć miejscowi walczyli, doprowadził do remisu na 16 sekund przed końcową syreną. Punkty na wagę dogrywki zdobył Nemanja Nenadić.

W dogrywce oba zespoły wymieniały się ciosami i nie zamierzały oddać tak ciężko zapracowanego zwycięstwa. Ostatecznie wygraną 92:89 zapewniły Zastalowi punkty Brandena Fraziera.

Po 4 spotkaniach ekipa z Winnego Grodu ma na swoim koncie 3 zwycięstwa. W piątek wróci ona do hali CRS na spotkanie z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk, po czym czekać ją będzie wyjazdowy maraton w ramach PLK i Ligi VTB.

Energa Basket Liga, 11. kolejka: HydroTruck Radom – Enea Zastal BC Zielona Góra 89:92 (19:25, 19:15, 31:14, 12:27, 8:11)
HydroTruck Radom: Moore 22, English 20, Dzierżak 8, Ostojić 16, Zegzuła 9 – Karczemny, Zalewski 0, Wall 2, Żmudzki 0, Lewandowski 12.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 16, Brembly 8, Apić 16, Frazier 17, Joseph 10 – Mazurczak 2, Traczyk, Sulima 2, Klocek, Szymański, Nenadić 15, Meier 6.