Lechia bez trudu awansowała w lubuskim Pucharze Polski

2021-09-15 18:52

Zgodnie z planem Lechia Zielona Góra bez problemu wyeliminowała Spartak Budachów w III rundzie lubuskiego Pucharu Polski. Ekipa z Winnego Grodu zwyciężyła aż 8:1.

Mecz w Budachowie od samego początku był mocno jednostronny. Lechia błyskawicznie przejęła inicjatywę i wykorzystywała błędy gospodarzy, którzy mieli problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. Już w 7. minucie wynik otworzył Mateusz Surożyński, a kilkanaście minut później wtórowali mu Bartosz Żurawski, Kornel Wieczorek i Aron Athenstadt. Pierwszą połowę wykończył „Suro” i Lechia skończyła ją z wynikiem 5:0.

Po zmianie stron zielonogórzanie nieco zwolnili ze zdobywaniem kolejnych goli, ale wciąż wyraźnie dominowali na murawie. Kolejne gole szybko dołożyli Surożyński (łącznie hattrick), Athenstadt i Konieczny. W 75. minucie z kolei swój akcent mieli gospodarze, którzy zdołali wykorzystać chwilę nieuwagi Lechii i zainkasowali honorowe trafienie.

Dzięki dzisiejszej wygranej zielonogórski III-ligowiec zameldował się w 4. rundzie lubuskiego Pucharu Polski. Mecze tego etapu zostaną rozegrane 6. października.

Lubuski Puchar Polski, 3. runda: Spartak Budachów – KS Lechia Zielona Góra 1:8 (0:5)
0:1 Mateusz Surożyński 7’
0:2 Bartosz Żurawski 21’
0:3 Kornel Wieczorek 22’
0:4 Aron Athenstadt 28’
0:5 Mateusz Surożyński 42’
0:6 Mateusz Surożyński (rzut karny) 55’
0:7 Aron Athenstadt 60’
0:8 Bartosz Konieczny 68’