Lubuski PP: Zorza odpada po dramatycznej końcówce

2021-09-16 17:33

Zorza Ochla zakończyła swój udział w lubuskim Pucharze Polski już na 3. rundzie. Zespół z południa Zielonej Góry został wyeliminowany przez Avię Siedlnica, która zwyciężyła u siebie 4:3.

Jako pierwsza w tym meczu objęła prowadzenie Zorza, po tym jak w 18. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Gabalski. Dobry wynik nie utrzymywał się jednak długo, bowiem miejscowi już 10 minut później przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na szczęście błyskawicznie odpowiedział im gol Mateusza Kowalskiego, dzięki któremu do przerwy panował remis 2:2.

Remisowy rezultat utrzymywał się przez większość drugiej połowy. Dopiero w 87. minucie przełamującą go bramkę strzelili gospodarze. Ekipa z Siedlnicy na tym nie poprzestała i w doliczonym czasie gry poszła za ciosem. Wtedy znów nastąpiła błyskawiczna odpowiedź zielonogórzan, ale było już za późno. Ostatecznie Avia zwyciężyła 4:3 i zameldowała się w 4. rundzie Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego.

W drugim środowym meczu zielonogórskich zespołów Lechia pokonała na wyjeździe Spartaka Budachów aż 8:1. Więcej o tym meczu tutaj. Z kolei spotkanie Lechii II z Cuprum Czciradz zostało przełożone na 22.09.

Lubuski Puchar Polski, 3. runda: Avia Siedlnica – Zorza Ochla 4:3 (2:2)
0:1 Kamil Gabalski 18’
1:1 Jakub Kurosz 23’
2:1 Dawid Ścigocki 29’
2:2 Mateusz Kowalski 30’
3:2 Jakub Kurosz 87’
4:2 Brajan Mańdziuk 90+2’
4:3 Patryk Oleksa 90+3’

Avia Siedlnica: Knoski, Przewocki, Płóciniak, Mucha, Kurosz, Janczak, Grekel, Ścigocki, Mańdziuk, Andrys, Dziadosz – Matyla, Grabiński, Grabka, Dworkiewicz, Faliszewski, Śliwa.
Zorza Ochla: Czerniachowski, Zawada, Kowalski, M. Żukowski, Zajączkowski, Soiński, Ławecki, Kijowski, Blinkiewicz, Hausler, Gabalski – Oleksa, Szwabowicz, Moskalik, Jurkowski, Andrzejczak.