Lechia bez pomysłu i z porażką na Dołku

2021-09-18 21:14

Lechia Zielona Góra źle rozegrała 9. kolejkę III ligi. Podopieczni Andrzeja Sawickiego ulegli na własnym terenie Foto Higienie Gać 0:2.

Sobotnie spotkanie tak naprawdę już od pierwszych minut nie było porywającym widowiskiem. Mocno przyłożyła się do tego pogoda, która nie rozpieszczała ani piłkarzy, ani kibiców. W pierwszych 45 minutach nie obejrzeliśmy żadnych trafień, a gra toczyła się głównie w środku pola. Jedynie nieliczne sytuacje kończyły się pod bramką którejś z drużyn, lecz bez większego zagrożenia.

Po zmianie stron z początku wydawało się, że taki obraz gry dalej się utrzyma. Niestety przełamała go drużyna gości – w 60. minucie kapitalnie uwolnił się od krycia były piłkarz Lechii, Ilan Rappoport, i w sytuacji sam na sam pokonał Wojciecha Fabisiaka. Argentyńczyk miał zresztą udział w drugiej bramce dla Foto Higieny 6 minut później. Wówczas dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, z czego skorzystał Krystian Pabiniak.

Lechia starała się odpowiedzieć zespołowi z Gaci, lecz nie bardzo wiedziała jak to zrobić. Nie miała wówczas pomysłu na atak pozycyjny i pozostawały jej długie piłki posyłane do przodu z linii obrony. Wiele one jednak nie pomogły i to przyjezdni zwyciężyli 2:0.

Po 9 kolejkach Lechia ma na swoim koncie 11 punktów. Teraz czeka ją daleki wyjazd na mecz Fortuna Pucharu Polski. W środę zagra ona w Radzyniu Podlaskim z miejscowymi Orlętami.

III liga, 9. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – Foto Higiena Błyskawica Gać 0:2 (0:0)
0:1 Ilan Rappoport 60’
0:2 Krystian Pabiniak (asysta Ilan Rappoport) 66’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski (C), Żukowski, Łokietek, Surożyński, Kaczmarczyk, Wieczorek, Athenstadt, Frankowski, Łoboda, Król – Marczak, Maćkowiak, Małecki, Konieczny, Żurawski, Zioła, Budziński.
Foto Higiena Błyskawica Gać: Poźniak – Pabiniak, Radkiewicz, Orzechowski (C), Szczypkowski, Bąk, Kazimierowicz, Trochanowski, Rappoport, Jarzębowski, Łuczkiewicz – Noga, Telatyński, Szymczyk, Bujakiewicz, Jaroszyński, Skowron, Osiecki.