Lechia II uległa beniaminkowi

2021-09-19 15:33

Lechia II Zielona Góra z porażką zakończyła 7. kolejkę JAKO IV Ligi. Na stadionie przy Sulechowskiej górą byli Gold-Las Budowlani Murzynowo, którzy wygrali 2:0.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, ale jednocześnie żywiołowa. Obie drużyny często wymieniały się atakami, choć niewiele z nich było naprawdę groźnych. Niemniej młodzi piłkarze z Winnego Grodu jak równy z równym mierzyli się z silnym beniaminkiem z Murzynowa.

Niestety po przerwie obraz gry całkowicie odmienił się na korzyść Budowlanych. Przyjezdni jakby wyciągnęli lepsze wnioski po pierwszej połowie i otworzyli wynik już kilkadziesiąt sekund od rozpoczęcia drugiej odsłony. Dokonał wówczas tego Piotr Buda po akcji prawą stroną.

Zielonogórzanie próbowali odpowiedzieć rywalom, ale nie mogli znaleźć na to sposobu. Zwłaszcza, że goście chcieli pójść za ciosem i dalej napierali na bramkę Lechii. Ich starania przyniosły skutek w 84. minucie, w której końcowy wynik na 2:0 ustalił Wiktor Witt strzałem na bliższy słupek.

Po 7. kolejce JAKO IV Ligi Lechia II ma na koncie 8 punktów, co daje jej 11. miejsce. W środę czeka ją wyjazdowy mecz pucharowy z Cuprum Czciradz, a za tydzień uda się do Żar na ligową potyczkę z Promieniem.

JAKO IV Liga, 7. kolejka: KS Lechia II Zielona Góra – Gold-Las Budowlani Murzynowo 0:2 (0:0)
0:1 Piotr Buda 46’
0:2 Wiktor Witt 84’

KS Lechia II Zielona Góra: Marczak – Adamiak, Dąbrowski, Haraś (C), Konieczny, Ziętek, Zientarski, Sowiński, Sitko, Zioła, Lisowski – Słodki, Filipczak, Jabłoński, Maćkowiak, Dawcewicz, Grzegorczyk, Budziński.
Gold-Las Budowlani Murzynowo: Bukowski (C) – Grudziński, Chiloński, Ufir, Buda, Krawczuk, Gardzielewicz, Gnietko, Mokrzycki, Żeliszewski, Kuśmierek – Wilcząb, Witt, Domaradzki, Makohon, Jędrkowiak, Wieczorek, Tokarski.