PILNE: LECHIA Z AWANSEM DO 1/16 FINAŁU FORTUNA PUCHARU POLSKI

2021-09-22 20:51

Lechia Zielona Góra skutecznie przeszła pierwszą rundę Fortuna Pucharu Polski na szczeblu centralnym! W ramach dalekiej wyprawy do Radzynia Podlaskiego podopieczni Andrzeja Sawickiego pokonali miejscowe Orlęta Spomlek 3:2.

Spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Radzyniu Podlaskim dostarczyło ogromu emocji. Już od samego początku rytm gry wyznaczała ekipa z Winnego Grodu, podczas gdy gospodarze cofnęli się do defensywy. Liczne próby zielonogórzan z początku nie przynosiły jednak efektu. Wynik otworzył w 24. minucie Przemysław Koszel, który z minimalnej odległości głową pokonał Wojciecha Fabisiaka.

Niecały kwadrans później przeważający zielonogórzanie zdołali jednak wyrównać. Wszystko zaczęło się od kapitalnej wrzutki z dystansu Michała Łokietka, po której błąd bramkarza rywali wykorzystał Artur Małecki.

Wydawało się, że wynik 1:1 utrzyma się już do przerwy. Nic bardziej mylnego – w końcowych minutach pierwszej odsłony zespoły zadały jeszcze po jednym ciosie. Najpierw błąd Lechii wykorzystał Arkadiusz Maj, wprawiając miejscową widownię w euforię. Nie trwała ona jednak długo, bowiem tuż przed przerwą wyrównał Mateusz Surożyński. Wykończył on znakomitą kontrę, którą rozpoczął Mykyta Łoboda. Następnie kapitalną robotę wykonał Bartosz Konieczny, który po rajdzie i zmyleniu obrońcy posłał do „Sura” prostopadłe podanie na czystą pozycję.

Druga połowa rozpoczęła się zatem od remisu 2:2. Już w 63. minucie przełamali go jednak podopieczni Andrzeja Sawickiego. Wówczas kolejną zabójczą kontrę rozpoczął Mateusz Surożyński, po czym Bartosz Konieczny idealnie dośrodkował na głowę Jędrzeja Króla.

Przy wyniku 3:2 Lechia nieco się cofnęła i skupiła się na utrzymaniu korzystnego wyniku. Udało jej się obronić przed atakami zdeterminowanych gospodarzy i tym samym awansować do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Fortuna Puchar Polski, 1/32 finału: Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – KS Lechia Zielona Góra 2:3 (2:2)
1:0 Przemysław Koszel 24’
1:1 Artur Małecki (asysta Michał Łokietek) 36’
2:1 Arkadiusz Maj 42’
2:2 Mateusz Surożyński (asysta Bartosz Konieczny) 45’
2:3 Jędrzej Król (asysta Bartosz Konieczny) 63’

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski: Ciołek – Chyła, Szymala, Myszka, Skrzyński, Chaliadka, Koszel, Maj, Filipowicz, Rycaj, Kamiński – Rosiak, Mnatsakanyan, Cartella, Bożym, Korolczuk, Ćwik, Kuźma, Kołtunowicz, Bryja.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Łokietek, Małecki, Surożyński, Konieczny, Kaczmarczyk, Babij, Łoboda, Król – Sieracki, Maćkowiak, Zioła, Budziński, Wieczorek, Athenstadt, Frankowski.