Zastal po dogrywce zwyciężył w Szczecinie!

2021-09-23 19:47

Kilka zwrotów akcji mieliśmy w pojedynku 4. kolejki Energa Basket Ligi w Szczecinie. Miejscowy King walczył z Enea Zastalem BC Zielona Góra, ale po dogrywce wicemistrz Polski zainkasował zwycięstwo 96:86.

W pierwszych minutach spotkania zespoły niezwykle często wymieniały się ciosami. W końcu Zastal zanotował serię 10:0 i nieco odskoczył gospodarzom. Niestety ekipa z Winnego Grodu nie zdołała na dłużej ustabilizować prowadzenia, bowiem tuż przed końcem drugiej kwarty King odrobił straty i wrócił do gry.

Po zmianie stron zielonogórzanie właściwie zatrzymali się w miejscu, bezsilnie patrząc jak szczecinianie odjeżdżają na dwucyfrową przewagę. Przełamanie nadeszło ponownie na przełomie kwart i w ostatniej partii podopieczni Olivera Vidina powrócili na najwyższe dotąd 8-punktowe prowadzenie. Ono również szybko stało się jednak historią dzięki kolejnemu comebackowi gospodarzy.

Po 40 minutach tablice w Netto Arenie pokazywały wynik 84:84. Dogrywka na szczęście została już całkowicie zdominowana przez Zastal, który pozwolił rywalowi na rzucenie w niej jedynie 2 „oczek”. Triumf zapewnił zielonogórzanom Nemanja Nenadić do spółki z Davidem Brembly’m. Dzięki temu duetowi ekipa z Grodu Bachusa zwyciężyła 96:86.

Energa Basket Liga, 4. kolejka: King Szczecin – Enea Zastal BC Zielona Góra 86:96 (18:24, 25:20, 23:17, 18:23, 2:12)
King Szczecin: Dorsey-Walker 9, Marczak 18, Borowski 2, Schenk 27, Salić 9 – Davis 9, Marek, Kikowski 7, Kroczak 0, Bartosz 5.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 13, Brembly 9, Apić 9, Frazier 1, Joseph 11 – Mazurczak 18, Traczyk, Sulima 3, Klocek, Szymański, Nenadić 22, Meier 10.