Przegrana po meczu pełnym walki

2021-09-25 20:42

Lechia Zielona Góra mimo ogromnych starań nie wywiozła z Bytomia punktów. W sobotnim meczu przeciwko Polonii przegrała 0:1 po bramce straconej w 90. minucie.

Mecz rozgrywany był na stadionie Szombierek Bytom. W pierwszych 20 minutach gra była wyrównana, a Lechia nie odstawała znacznie od legendarnego rywala. Niestety pod koniec pierwszej połowy się to zmieniło i zielonogórzanie byli zmuszeni skupić się głównie na grze defensywnej. Niemniej wychodziło im to bardzo dobrze i do przerwy panował bezbramkowy remis.

Po zmianie stron gra z grubsza wyglądała podobnie. W 59. minucie nastąpił faul w polu karnym Lechii po którym do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Michał Płonka. Posłał on strzał w prawy dolny róg bramki, ale dokładnie tam rzucił się Wojciech Fabisiak, broniąc tym samym rzut karny! Ta sytuacja jakby odmieniła Lechię, która niedługo po niej miała dwie stuprocentowe sytuacje, które mieli okazję wykończyć kolejno Mateusz Surożyński i Kornel Wieczorek. W dodatku chwilę później Kuba Babij świetnie uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety w każdej z tych sytuacji górą był bramkarz Polonii, Dominik Brzozowski.

Polonia do samego końca napierała na bramkę zielonogórzan. W większości nie były to stuprocentowe sytuacje, ale jedną udało się jej wykorzystać. Było to w 90. minucie, w której z niewielkiej odległości dobijał Patryk Stefański. Tym samym zniweczył on pracę Lechii, która przez całe spotkanie broniła wyniku.

Po 10. kolejce III ligi ekipa z Winnego Grodu plasuje się na 11. miejscu z dorobkiem 11 punktów. Za tydzień czeka ją domowy pojedynek z Odrą Wodzisław Śląski.

III liga, 10. kolejka: Polonia Bytom – KS Lechia Zielona Góra 1:0 (0:0)
1:0 Patryk Stefański 90’

Polonia Bytom: Brzozowski – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Górka, Wuwer, Andrzejczak, Krzemień, Płonka, Stefański, Wróbel – Kamiński, Celuch, Czernysz, Belica, Hałgas, Krotofil, Ochwat.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Łokietek, Małecki, Surożyński, Konieczny, Kaczmarczyk, Babij, Łoboda, Król – Słodki, Maćkowiak, Budziński, Wieczorek, Athenstadt, Frankowski, Ekwueme.