Porażka z wielkim CSKA na inaugurację Ligi VTB

2021-09-26 20:29

Enea Zastal BC Zielona Góra ma za sobą pierwszy mecz w sezonie 2021/2022 Zjednoczonej Ligi VTB. Ekipa trenera Vidina przegrała w Moskwie z CSKA 71:105.

Z początku Zastal prowadził z Rosjanami wyrównaną walkę, choć i tak to CSKA niemal cały czas pozostawał na prowadzeniu. Zielonogórzanie w pierwszej połowie trzymali kilkupunktową stratę do rywala, co jakiś czas odrabiając kilka „oczek”. Po przerwie jednak „Armiejcy” wkroczyli na dwucyfrową przewagę, którą znacznie powiększyli w ostatniej kwarcie. Tym samym zespół ze stolicy Rosji zwyciężył 105:71.

Było to inauguracyjne spotkanie Zastalu w bieżącej edycji Ligi VTB. Już we wtorek zagra on z kolei w Kazaniu z miejscowym Uniksem. Początek o godzinie 18:00 polskiego czasu.

VTB United League: CSKA Moskwa – Enea Zastal BC Zielona Góra 105:71 (23:18, 23:19, 26:20, 33:14)
CSKA Moskwa: Lundberg 12, Shengelia 14, Milutinov 10, Kurbanow 12, Szwed 8 – Bolomboy 9, Uchow 4, Hackett 13, Antonow 2, Clyburn 9, Łopatin 2, Grigonis 10.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 14, Brembly 6, Apić 9, Frazier 4, Joseph 8 – Mazurczak 9, Traczyk 0, Sulima 0, Szymański 0, Nenadić 12, Meier 9.