Ligi niższe: wysoki triumf Drzonkowianki, dołek Zorzy i Sparty

2021-09-28 11:21

Za nami 7. kolejka JAKO Klasy Okręgowej oraz 6. runda Keeza A-klasy. Wysokie zwycięstwa zaliczyły w miniony weekend Drzonkowianka oraz Ikar. Remis z trudnym rywalem wyrwała natomiast Chynowianka, a Zorza i Sparta przegrały kolejne mecze z rzędu.

Przegląd zielonogórskich wyników z niższych klas rozgrywkowych zaczynamy od dwóch zwycięstw w Keeza A-klasie. Drzonkowianka Racula rozgromiła u siebie KP Świdnica aż 8:1. Do przerwy zielonogórzanie prowadzili 3:0, by prawdziwe strzelanie rozpocząć w drugiej odsłonie. Zespół ze Świdnicy odpowiedział tylko jednym trafieniem w 76. minucie.

Keeza Klasa A, 6. kolejka: Drzonkowianka Racula – KP Świdnica 8:1 (3:0)
8:1 Roman Rechun 89’

Okazałe zwycięstwo w domowym spotkaniu (rozgrywanym wyjątkowo na boisku na Łężycy) z Dębem II Sława-Przybyszów zaliczył również Ikar Zawada. Strzelanie rozpoczęli jednak w 16. minucie piłkarze ze Sławy. Do przerwy zielonogórzanie zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami, a po zmianie stron wyraźnie przypieczętowali zwycięstwo, znacznie poprawiając swoją sytuację w tabeli.

Keeza Klasa A, 6. kolejka: Ikar Zawada – Dąb II Sława-Przybyszów 5:1 (2:1)
0:1 Przemysław Jastrzębowski 16’
1:1 Tomasz Piwowarski 31’
2:1 Krzysztof Złakowski 38’
3:1 Patryk Ślęczkowski 52’
4:1 Dawid Szeląg 71’
5:1 Kacper Gola 86’

Znacznie gorzej poradził sobie na wyjeździe trzeci z zielonogórskich A-klasowców. Sparta Łężyca uległa 0:4 Avii Siedlnica, która niedawno wyeliminowała Zorzę Ochla z okręgowego Pucharu Polski. Na półmetku spotkania drużyna z powiatu wschowskiego prowadziła zaledwie 1:0, ale po przerwie dobiła Spartę trzema kolejnymi golami.

Keeza Klasa A, 6. kolejka: Avia Siedlnica – Sparta Łężyca 4:0 (1:0)
1:0 Tadeusz Pietrzczyk 20’
2:0 Dawid Ścigocki 67’
3:0 Jakub Mucha 77’
4:0 Tadeusz Pietrzczyk 90+3’

Przechodzimy teraz szczebel wyżej – do JAKO Klasy Okręgowej. W niej ważny punkt na swoim terenie zainkasowała Chynowianka, która wciąż pozostaje jednak bez żadnego zwycięstwa w tym sezonie. Starcie z Budowlanymi Lubsko z początku nie zapowiadało powiększenia dorobku punktowego zielonogórzan. Goście po pół godzinie gry prowadzili już 2:0, a pierwszy z tych goli Chynowianka sama umieściła we własnej siatce. W drugiej odsłonie potrafiła ona jednak wrócić do gry – w ciągu 20 minut od jej rozpoczęcia na listę strzelców trafili Roland Kifert i Marcin Kordek, zapewniając tym samym cenny punkt w starciu z wyżej notowanym rywalem.

JAKO Klasa Okręgowa, 7. kolejka: Chynowianka Zielona Góra – Budowlani Lubsko 2:2 (0:2)
0:1 Bartosz Klemczyński (sam.) 4’
0:2 Dawid Szyja 30’
1:2 Roland Kifert 51’
2:2 Marcin Kordek 65’

Gorzej poszło natomiast Zorzy Ochla, która od 2. kolejki nie jest w stanie wygrać w rozgrywkach ligowych. Również i tym razem musiała ona uznać wyższość rywala, na własnym terenie ulegając Dar-Bol Alfie Jaromirowice. Pierwsza połowa zakończyła się co prawda bezbramkowym remisem, ale po przerwie goście zadali dwa decydujące ciosy.

JAKO Klasa Okręgowa, 7. kolejka: Zorza Ochla – Dar-Bol Alfa Jaromirowice 0:2 (0:0)
0:1 Arkadiusz Szafrański 56’
0:2 Marcel Fendor 72’