Zastal bez większych szans w Kazaniu

2021-09-28 20:13

Enea Zastal BC Zielona Góra tylko przez pierwszą kwartę mógł na równi powalczyć z Uniksem Kazań. W dzisiejszym pojedynku w stolicy Tatarstanu górą byli gospodarze, zwyciężając 92:63.

Pierwsza kwarta stała pod znakiem wyrównanej walki. Gospodarze próbowali wtedy odskoczyć, ale Zastal szybko niwelował straty. Zielonogórzanie zdołali nawet objąć prowadzenie, ale był to tylko chwilowy incydent.

To co nie udało się Uniksowi w pierwszej kwarcie, nadeszło w drugiej – ekipa z Tatarstanu szybko zostawiła w tyle zielonogórską drużynę. Ta próbowała walczyć, ale nie zdołała przeszkodzić rywalowi w wyjściu na dwucyfrowe prowadzenie. Niestety z każdą kolejną akcją Rosjanie coraz wyraźniej odjeżdżali Zastalowi i bez większych problemów powiększyli przewagę do ponad 20 „oczek”.

To druga porażka zespołu z Winnego Grodu w bieżącej edycji Ligi VTB. Teraz czeka go ponad tydzień przerwy – kolejny mecz 9 października z Treflem Sopot.

VTB United League: Uniks Kazań – Enea Zastal BC Zielona Góra 92:63 (22:21, 25:18, 21:11, 24:13)
Uniks Kazań: L. Brown 12, Zajcew 5, Hezonja 15, Jekiri 11, Woroncewicz 5 – J. Brown 3, Spissu 8, Canaan 12, Żbanow 0, Klimienko 14, Uzinski 2, Komołow 5.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 9, Brembly 9, Apić 11, Frazier 8, Joseph 9 – Mazurczak 2, Traczyk, Sulima 2, Szymański 0, Nenadić 13, Meier 0.