Odra Wodzisław pokonana po kapitalnym meczu

2021-10-02 20:17

Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sulechowskiej Lechia Zielona Góra podejmowała dziś Odrę Wodzisław. Podopieczni Andrzeja Sawickiego zaliczyli świetny występ, pokonując byłego ekstraklasowca 3:0.

Mecz rozgrywany był na stadionie lekkoatletycznym z powodu prac budowlanych trwających na „Dołku”. Stawiana jest tam nowa trybuna na ponad 700 miejsc. Ma ona stanąć do końca października, a do tego czasu Lechia grać będzie na głównej płycie obiektu przy ul. Sulechowskiej.

Już na samym początku zielonogórzanie dali znak, że nie zamierzają brać jeńców. W 3. minucie prowadzenie dał Lechii Bartosz Konieczny, którego uderzenie z lewej flanki okazało się zbyt trudne do obrony dla bramkarza gości. Ten gol znacznie ożywił drużynę z Winnego Grodu, która przez całą pierwszą połowę przeważała na murawie i wykorzystywała błędy rywala. Jeden z nich miał miejsce w 40. minucie, kiedy Mykyta Łoboda idealnie uwolnił się obrońcom i otrzymał podanie w sytuację sam na sam z bramkarzem. Wtedy został pociągnięty za bark przez Radosława Dzierbickiego, któremu arbiter musiał pokazać w konsekwencji czerwoną kartkę.

Osłabiona Odra nie potrafiła zbyt wiele zdziałać. Już na początku drugiej odsłony musiała pogodzić się ze stratą drugiego gola. Wówczas po strzale Przemysława Mycana i interwencji bramkarza gości do podbitej piłki dopadł Jan Zioła, który umieścił ją w niemal pustej bramce.

W końcówce ekipa z Wodzisławia momentami próbowała przedostawać się pod bramkę Wojciecha Fabisiaka, lecz za każdym razem świetnie była ustawiona defensywa Lechii. Na dodatek zielonogórzanie dobili rywala golem w 93. minucie. Mecz zwieńczyło ładne trafienie Kornela Wieczorka.

To czwarte zwycięstwo Lechii w tym sezonie. Dzięki niemu awansowała ona na 9. lokatę w tabeli III ligi, mając na koncie 14 punktów. Już w środę czeka ją wyjazd do Ołoboka na mecz 4. rundy okręgowego Pucharu Polski.

III liga, 11. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – Odra Wodzisław 3:0 (1:0)
1:0 Bartosz Konieczny 3’
2:0 Jan Zioła 50’
3:0 Kornel Wieczorek 90+3’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Małecki (C), Surożyński, Konieczny, Kaczmarczyk, Zioła, Frankowski, Łoboda, Ekwueme – Sieracki, Maćkowiak, Żurawski, Budziński, Mycan, Wieczorek, Athenstadt.
Odra Wodzisław: Antkowiak – Wenglorz, Zdunek, Musiolik, Gać, Mielczarek, Chiliński, Dzierbicki, Krzyżok (C), Męczarski, Wiśniewski – Riabowski, Kłosek, Lenert, Erazmus, Chatys, Franiczek.