Zwycięstwo po błędzie bramkarza

2021-10-03 14:53

Lechia II Zielona Góra powiększa swój dorobek punktowy w rozgrywkach JAKO IV Ligi. Dziś młody zespół z Winnego Grodu pokonał na „Dołku” Piasta Czerwieńsk 1:0.

Przez większość spotkania na murawie dominowali piłkarze Macieja Góreckiego. Już w pierwszej połowie mieli oni sporo niezłych sytuacji, z których jedną wykorzystali w 31. minucie. Wówczas po dobrym uwolnieniu się i strzale Bartosza Żurawskiego piłkę „na raty” bronił Jacek Fleszar. Momentalnie znalazł się przy nim Konrad Sitko, który przeszkodził bramkarzowi gości w wykończeniu interwencji i skierował piłkę do pustej siatki.

Po zmianie stron wyraźniej do głosu doszli piłkarze z Czerwieńska, którzy byli zdeterminowani by w końcu przełamać passę porażek. Świetnie między słupkami spisywał się jednak Gracjan Sieracki, nie przepuszczając żadnej piłki. Najlepszą okazję by wyrównać goście mieli w 52. minucie, w której Łukasz Hanc dobijał po interwencji „Siary” i z ostrego kąta spudłował na pustą bramkę.

W końcówce Lechia ponownie wróciła do budowania groźnych akcji pod bramką rywala, ale nie bardzo potrafiła je wykończyć. Kilkukrotnie piłka mijała bramkę Piasta o centymetry. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym, ale ważnym zwycięstwem zielonogórzan 1:0.

JAKO IV Liga, 9. kolejka: KS Lechia II Zielona Góra – Piast Inex Czerwieńsk 1:0 (1:0)
1:0 Konrad Sitko 31’

KS Lechia II Zielona Góra: Sieracki – Lechowicz, Żukowski, Dawcewicz, Haraś, Żurawski, Brzeźniak (C), Ziętek, Zientarski, Wochnik, Sitko – Marczak, Dąbrowski, Bartczak, Mania, Sowiński, Ł. Maćkowiak, Figaś.
Piast Inex Czerwieńsk: Fleszar – Bitner, Kaczor (C), Lipiński, Piwowarski, Ceglarek, Koseski, Turowski, Zagórski, Hanc, Łokietek – Bogusz, Wojnarowski, Makowski, Wawrzyniak, Jasinowski, Genderka, Nowicki.