Spokojne zwycięstwo w Ołoboku

2021-10-06 17:36

Lechia Zielona Góra zgodnie z planem przebrnęła przez szczebel okręgowy Pucharu Polski. W 4. rundzie zielonogórzanie wyeliminowali Błękitnych Ołobok, zwyciężając na ich terenie 4:1.

Zgodnie z przewidywaniami faworyzowana Lechia już na początku spotkania objęła prowadzenie. W 14. minucie faulowany w polu karnym rywala był Bartosz Konieczny, po czym „jedenastkę” pewnie wykorzystał Mariusz Kaczmarczyk. Niedługo później Mykyta Łoboda otrzymał świetne podanie, po którym podwyższył na 2:0.

Nim minęło pół godziny gry nadeszła jednak odpowiedź ze strony gospodarzy. W 28. minucie błąd Gracjana Sierackiego wykorzystał Karol Koszelowski, strzelając kontaktowego gola z niewielkiej odległości. Przez to do przerwy Lechia prowadziła zaledwie 2:1.

Po zmianie stron znów to zielonogórzanie szybko wpisali się na listę strzelców. W 50. minucie płaskim strzałem dokonał tego Kajetan Frankowski. Następnie Lechia spokojnie prowadziła grę, nie mając wielkiego parcia na bramkę rywala. Końcowy wynik ustalił w 83. minucie Jan Zioła, wykorzystując błąd bramkarza i strzelając do pustej siatki.

Puchar Polski na szczeblu okręgowym, 4. runda: Błękitni Ołobok – KS Lechia Zielona Góra 1:4 (1:2)
0:1 Mariusz Kaczmarczyk (rzut karny) 13’
0:2 Mykyta Łoboda 20’
1:2 Karol Koszelowski 28’
1:3 Kajetan Frankowski 50’
1:4 Jan Zioła 83’

Błękitni Ołobok: P. Król – Banicki, Weryszko, Krywulin, Szpytko, Koszelowski, R. Brejdak, Lityński, Sz. Król, Akufienko, Świostek – Borkowski, Bogusz, Sz. Brejdak, Nykonenko, M. Brejdak.
KS Lechia Zielona Góra: Sieracki – Ostrowski, M. Maćkowiak, Konieczny, Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Athenstadt, Frankowski, Łoboda, Ekwueme – Fabisiak, Łokietek, Małecki, Surożyński, Zioła, Wieczorek, Ł. Maćkowiak.