Maciej Górecki wraca do futsalu! Poprowadzi AZS w zreformowanej II lidze

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2021-10-07 18:57

Rozpoczął się sezon futsalowy w Polsce! Inaugurację mają już za sobą Futsal Ekstraklasa oraz I liga, a niedługo wystartuje również zreformowana II liga, w której uczestniczy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jak podaje Radio Index, Akademików będzie w tym sezonie prowadził nowy-stary trener – Maciej Górecki.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Maciej Górecki prowadził zielonogórskich futsalistów w czasie największych sukcesów AZS-u w tej dyscyplinie. Przypomnijmy, że pod jego wodzą drużyna z Winnego Grodu spędziła dwa sezony na zapleczu Futsal Ekstraklasy, za każdym razem plasując się w czołówce tabeli. W drugim z nich otarła się nawet o miejsce premiowane udziałem w barażach o awans do elity. Ponadto AZS był wówczas sensacją Halowego Pucharu Polski, docierając do Final Four i eliminując po drodze rywali z Futsal Ekstraklasy.

Po sezonie 2017/2018 zarząd klubu podjął jednak decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi z powodu ubytków kadrowych – trzon zespołu odszedł wówczas do aspirującego do awansu Futsalu Leszno. Od tego czasu Akademicy występują w II lidze, z której nie zdołali się jeszcze wydostać. Co prawda w sezonie 2019/2020, pod wodzą debiutującego wtedy trenera Macieja Dudka, wywalczyli oni powrót na zaplecze Ekstraklasy, ale z powodu pandemii i znacznego powiększenia stawki, klub zrezygnował z awansu.

Teraz do zespołu wraca Maciej Górecki, z którym AZS ma powalczyć o awans do I ligi. Będzie to z pewnością zadanie trudniejsze niż dotychczas, bowiem II liga została zreformowana i od nowego sezonu będzie miała nową postać. Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przejęciu organizacji rozgrywek od wojewódzkich ZPN-ów. W konsekwencji zamiast grup wojewódzkich liga zostanie podzielona na 4 grupy wzorem piłkarskiej III ligi. Rywalami zielonogórzan będą zatem Mundial Żary, AZS AWF Profi Sport Wrocław, WKS Futsal Śląsk Wrocław, MTS Knurów oraz Akademia Pyskowice.

Rozgrywki II ligi mają ruszyć pod koniec października. Wkrótce poznamy terminarz zmagań.


2

0

0

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus siedem?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności