Dwa ciosy powaliły Lechię

2021-10-09 15:00

Zero celnych strzałów oddała w sobotę Lechia Zielona Góra. Jej wyjazdowe spotkanie z Miedzią II Legnica zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Pierwszy kwadrans gry był jednak wyrównany, nie zwiastując takiego przebiegu spotkania. Lechia potrafiła wówczas wyprowadzić kilka ataków, ale już wtedy brakowało celnych strzałów, co stało się potem gwoździem do trumny zielonogórzan. Jako pierwszy skarcił ich Byron Burgering, który w 16. minucie wykończył zabójczo precyzyjną kontrę Miedzi.

Po otwierającym spotkanie golu mecz już całkowicie wpadł pod kontrolę miejscowych, którzy byli dziś wyraźnie szybsi od piłkarzy Lechii. Drugi cios „Miedzianka” zadała chwilę po przerwie, kiedy to Grzegorz Bartczak wykorzystał błąd i nieporozumienie pomiędzy defensorami a Wojciechem Fabisiakiem. Ekipa z Winnego Grodu próbowała jeszcze odpowiedzieć rywalowi, ale bez celnych strzałów nie da się umieścić piłki w siatce. W konsekwencji legniczanie zwyciężyli 2:0.

Za tydzień okazja do rehabilitacji przed własną publicznością w derbowym meczu z Wartą Gorzów. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 15:00 w przyszłą sobotę.

III liga, 12. kolejka: Miedź II Legnica – KS Lechia Zielona Góra 2:0 (1:0)
1:0 Byron Burgering 16’
2:0 Grzegorz Bartczak 52’

Miedź II Legnica: Madaliński – Bartczak (C), Lewandowski, Niewiadomski, Burgering, Vinicius, Pojasek, Kaczmarek, Werick, Hoogenhout, Maciejewski – Rajnisz, Wysiński, Biegajło, Chmielewski, Andrzejewski, Karolczak, Kwolek.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Małecki (C), Konieczny, Kaczmarczyk, Zioła, Mycan, Athenstadt, Frankowski, Ekwueme – Sieracki, Żukowski, Surożyński, Budziński, Wieczorek, Babij, Król.