Jedna dobra kwarta to za mało

2021-10-25 20:04

Enea Zastal BC Zielona Góra wciąż bez zwycięstwa w Lidze VTB. Dziś we własnej hali musiał uznać wyższość zespołu BC Niżny Nowogród.

Pierwszą kwartę zdecydowanie zdominowali goście. Zastal miał wówczas problemy ze skuteczną obroną, co ekipa z Niżnego Nowogrodu skrupulatnie wykorzystywała. Przyjezdni uderzyli zwłaszcza przez rzuty trzypunktowe, które wykonywali z fantastyczną skutecznością. Brakowało tego zielonogórzanom, co w połączeniu z dziurawą obroną pozwoliło Rosjanom rzucić w pierwszej kwarcie aż 33 punkty.

Na drugą kwartę Zastal wyszedł jednak z nową energią – odmieniona ekipa z Winnego Grodu potrafiła w końcu zatrzymać rywala i dołożyła do tego 83-procentową skuteczność za 2 (10/12 w pierwszej połowie). Dzięki temu podopieczni Olivera Vidina odrobili znaczną część strat i na przerwę schodzili z wynikiem 46:54.

W trzeciej kwarcie zielonogórzanie próbowali pójść za ciosem, ale wciąż problemem były rzuty trzypunktowe oraz rzuty wolne. Przez to gdy Zastal schodził na niewielką stratę, brakowało decydującego ciosu. Rosjanie wykorzystali tę niemoc koszykarzy z Grodu Bachusa i ponownie zbudowali dwucyfrową przewagę.

Na początku ostatniej odsłony różnica pomiędzy zespołami urosła do 15 „oczek”. Wówczas zainterweniował trener Vidin, jednak po jego timeoucie niewiele się zmieniło. Bezpośrednio po nim przyjezdni trafili kolejną trójkę, a Zastal odpowiedział błędem 24 sekund. Stało się już jasne, że z taką grą zielonogórzanie nie dadzą rady dobrze dysponowanym rywalom. Ci ostatecznie zwyciężyli 77:95.

Po czterech rozegranych spotkaniach w Zjednoczonej Lidze VTB Zastal legitymuje się bilansem 0-4. Kolejny mecz, tym razem w ramach PLK, już w czwartek – wówczas do hali CRS przyjedzie GTK Gliwice.

VTB United League: Enea Zastal BC Zielona Góra – BC Niżny Nowogród 77:95 (16:33, 30:21, 15:19, 16:22)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 20, Brembly 2, Apić 16, Frazier 11, Nenadić 20 – Mazurczak 0, Sulima 4, Klocek, Szymański 2, Meier 0, Joseph 2.
BC Niżny Nowogród: Liczutin 9, Płatonow 19, Striebkow 10, Toropow 11, Freimanis 9 – Sytnikow 0, Kardanachiszwili 5, Gankiewicz 6, Antipow 11, Kułagin 15, Jovanović 0.