Pierwsza wygrana Zastalu w Lidze VTB!

2021-10-31 16:48

Dwie drużyny bez zwycięstwa w Lidze VTB spotkały się dziś w hali CRS. Zdecydowanie lepszy w tym pojedynku okazał się Enea Zastal BC Zielona Góra, który pokonał Cmoki Mińsk 96:64.

Oba zespoły ofensywnie rozpoczęły to spotkanie. Wyrównana z początku walka zmieniła się z czasem w budowanie przewagi przez Zastal, bowiem goście nie zdołali nadążyć za tempem zdobywania punktów przez zielonogórzan. Już po pierwszej kwarcie prowadzili oni 28:16, a w drugiej odsłonie różnica punktowa niewiele się zmieniła. Wynik ten opierał się głównie na rzutach trzypunktowych, które podobnie jak w meczu z GTK Gliwice podopieczni Olivera Vidina oddawali na świetnej skuteczności.

Trzecia kwarta to już właściwie całkowita dominacja Zastalu. Ekipa z Winnego Grodu skutecznie wykorzystywała błędy gubiących się gości, czego efektem była seria 14:1 i w konsekwencji 26-punktowe prowadzenie pod koniec kwarty. Już wtedy trener Vidin wpuścił na parkiet młodego Konrada Szymańskiego, który spędził na parkiecie całą ostatnią partię. Było wówczas wiadomo, że mecz ten nie wymknie się już spod kontroli zielonogórzan, którzy w końcowym rozrachunku pewnie pokonali rywali z Białorusi 96:64.

Dzięki temu zwycięstwu Zastal odbił się od dna tabeli Zjednoczonej Ligi VTB i awansował na przedostatnią lokatę. Następny mecz zielonogórzanie rozegrają 4 listopada, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z PGE Spójnią Stargard.

VTB United League: Enea Zastal BC Zielona Góra – Cmoki Mińsk 96:64 (28:16, 23:24, 27:14, 18:10)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 5, Brembly 5, Apić 9, Frazier 16, Nenadić 21 – Mazurczak 4, Sulima 2, Klocek 0, Szymański 2, Meier 17, Joseph 15.
Cmoki Mińsk: Warner 9, Clark 13, Bieliankou 8, Upshaw 13, Paraliou 0 – Dodoo 0, Trasciniecki 4, Hernandez-Zinienko, Stubieda 2, Janković 10, Kuzmin 4, Blizniuk 1.