Odra Nietków górą przy Sulechowskiej

2021-11-06 17:36

W sobotnie popołudnie w zimnej i wietrznej aurze Lechia II Zielona Góra podejmowała Odrę Nietków. Po trudnym meczu 3:1 zwyciężyli goście.

Transmisję na żywo z tego pojedynku przeprowadził portal ZGSPORT.PL. Jej zapis dostępny jest tutaj.

Mecz od samego początku nie był świetnym widowiskiem. Po obu stronach obserwowaliśmy dużą liczbę błędów, choć nieco lepiej wypadała Odra. Pierwszy gol dnia należał jednak do zielonogórzan. W 17. minucie faulowany w polu karnym był Karol Haraś, po czym arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Ziętek.

Na wyrównanie ze strony przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. Już 11 minut później dokonał tego Łukasz Kaczorowski. Drużynie z Nietkowa udało się ponadto wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Klasyczną bramkę „do szatni” zdobył w doliczonym czasie gry Oskar Kozakiewicz.

Po zmianie stron niewiele zmieniło się w obrazie gry. Obie ekipy miały kilka niezłych sytuacji, ale długo nie potrafiły zrobić z nich użytku. Dopiero w doliczonym czasie gry Odra wykorzystała „wielbłąd” młodych obrońców Lechii i strzałem Krystiana Seredyńskiego na 3:1 zamknęła spotkanie.

Po 14 kolejkach Lechia II ma na swoim koncie 13 punktów. Kolejny mecz zagra ona na wyjeździe 11 listopada z Pogonią Świebodzin.

JAKO IV Liga, 14. kolejka: KS Lechia II Zielona Góra – Odra Nietków 1:3 (1:2)
1:0 Łukasz Ziętek (rzut karny) 17’
1:1 Łukasz Kaczorowski 28’
1:2 Oskar Kozakiewicz 45+1’
1:3 Krystian Seredyński 90+3’

KS Lechia II Zielona Góra: Marczak – Lechowicz, Bartczak, Haraś, Brzeźniak, Ziętek, Zientarski, Sitko, Koseski, Kurowski, Lisowski – Sieracki, Wójcik, Dąbrowski, Adamiak, Mania, Sowiński, Dawcewicz.
Odra Nietków: Witczak – Danyło, Bartoszewski, Skrzyński, Kopacz, Seredyński, Lewaszow, Kochanowski, Kaczorowski, Kozakiewicz, Leoszko – Chyła, Szymczak, Szczerba, Trzmiel, Ląd, Dzikowicz, Mućka.