AZS z wygraną na inaugurację II ligi

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2021-11-08 11:00

Za nami inauguracyjna kolejka nowej II ligi futsalu. Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zwyciężył w niedzielę z FC Luxbor Pyskowice 6:3.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przypomnijmy, że przed tym sezonem II liga futsalu została zreformowana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jest ona podzielona na grupy makroregionalne zgodnie z podziałem trawiastej III ligi.

Na inaugurację zielonogórzanie zmierzyli się u siebie z przedstawicielem województwa śląskiego – FC Luxbor Pyskowice. Strzelanie w 6. minucie rozpoczęli Akademicy – Rafał Gronostaj dostał świetne długie podanie od Kacpra Rysia, po czym wystawił piłkę niepilnowanemu Patrykowi Jaśkiewiczowi. Ten z niewielkiej odległości umieścił futsalówkę w siatce.

Na odpowiedź ze strony gości nie musieliśmy długo czekać. Już w 10. minucie wyrównał Mateusz Pazdej, a chwilę później prowadzenie pyskowiczanom dał Jakub Kopicera. Tuż przed przerwą AZS wrócił jednak na właściwe tory. Najpierw kapitalne wykonanie stałego fragmentu gry zaowocowało golem Macieja Enkota. Z kolei w ostatniej akcji pierwszej połowy zabójczą kontrę Akademików zakończył z dystansu Sebastian Hausler, strzelając równo z syreną!

Po zmianie stron goście ze Śląska usilnie próbowali wrócić do gry i udało im się to w 30. minucie spotkania. Dokonał tego Mateusz Omylak. Szybko jednak futsaliści z Pyskowic nadziali się na odpowiedź AZS-u. Najpierw przepiękną akcję na jeden kontakt wykończył Maciej Enkot, a już minutę później Patryk Jaśkiewicz uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego.

Błyskawiczne objęcie prowadzenia 5:3 przez zielonogórzan sprawiło, że goście musieli coraz szybciej szukać sposobów odrabiania strat. W związku z tym zdecydowali się oni na grę piątką w polu, ale szybko się to na nich zemściło. W 38. minucie mecz zamknął… bramkarz AZS-u Jakub Witczak, który po interwencji zdecydował się na strzał na pustą bramkę przez całe boisko! Tym samym ustalił on końcowy wynik meczu na 6:3.

Po inauguracyjnej kolejce AZS UZ plasuje się na 2. miejscu w tabeli. Za tydzień również we własnej hali zielonogórzanie zagrają z AZS AWF Profi Sport Wrocław.

II liga, 1. kolejka: Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – FC Luxbor Pyskowice 6:3 (3:2)
1:0 Patryk Jaśkiewicz 6’
1:1 Mateusz Pazdej 10’
1:2 Jakub Kopicera 12’
2:2 Maciej Enkot 19’
3:2 Sebastian Hausler 20’
3:3 Mateusz Omylak 30’
4:3 Maciej Enkot 33’
5:3 Patryk Jaśkiewicz 34’
6:3 Jakub Witczak 38’

Składy drużyn:
Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego: Witczak – Hausler, Jaśkiewicz, Turowski, Ryś – Dudek, Enkot, Chmielak, Gronostaj, Jurkowski.
FC Luxbor Pyskowice: Miensok – Omylak, Cygnarowski, Kopicera, Pazdej – Bladycz, Sitowski, Sulima, Wiącek, Łukasik, Bartniczek.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus sześć?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności