Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCzy w Zielonej Górze powstanie stadion piłkarski? Wszystko zależy od ministerstwa

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2021-11-10 10:53

Czy stadion piłkarski z prawdziwego zdarzenia stanie w Zielonej Górze? Na dzisiejszej konferencji prasowej władze Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, miasta oraz województwa podpisały list w tej sprawie, skierowany do ministerstwa sportu.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

W środowy poranek w siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Roberta Skowrona, prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego oraz wicemarszałka województwa Stanisława Tomczyszyna. Zadeklarowana została na niej chęć budowy stadionu piłkarskiego w Zielonej Górze, w której mają partycypować urząd miasta, urząd marszałkowski oraz ministerstwo sportu.

Koszt budowy stadionu ma wynieść minimum 100 milionów złotych. Połowę środków ma przeznaczyć urząd miasta do spółki z urzędem marszałkowskim, a drugą połowę ministerstwo. I to właśnie od rządu zależy teraz czy stadion rzeczywiście powstanie. List od lubuskich działaczy ma trafić na biurko ministra.

Według wstępnych planów stadion ma powstać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sulechowskiej. Nie zostało jednak sprecyzowane, w którym konkretnie miejscu. Jeśli decyzja ministerstwa zapadnie odpowiednio szybko, to budowa stadionu ma ruszyć w 2023 roku. Docelowo obiekt ma mieć 10 000 miejsc, jednak możliwa jest realizacja projektu etapami.

Pełen zapis konferencji:


3

0

2

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności